fbpx
Close

Taas üllatus: ilma Alexander Zverevita mängiv Saksamaa jõudis Davis Cupi poolfinaali

Üllataja Jan-Lennard Struff. / Foto: Imago Images/Scanpix

Kuigi Saksamaa Davis Cupi koondises ei mängi finaalturniiril kaasa nende esireket, maailma kolmas number Alexander Zverev, jõudis ilma TOP 50 meesteta tiim teisipäeva õhtul Innsbruckis poolfinaali.

Sakslaste vastas oli Suurbritannia, kelle mõlemad mängijad olid edetabelis selgelt eespool – Cameron Norrie 12. ja Daniel Evans 25. Kuigi Evans tegi oma töö Peter Gojowczyku vastu suurepäraselt (6:2, 6:1), suutis maailma 51. reket Jan-Lennard Struff heidelda võrdselt Norriega. Esimeses setis oli kummalgi kaks murret, kui seisul 6:5 ei suutnud Norrie servigeimi võita ja kaotas tie-break’i 6:4 eduseisult 6:8. Tie-break’id kujunesidki teisipäeval brittidele saatuslikuks, ka paarismängus ei suudetud neid eduseisust võita. Enne aga lõppes Norrie ja Struffi mäng sakslase kasuks 7:6, 3:6, 6:2.

Paarismängus olid mõlemal meeskonnal väljas selle ala spetsialistid, vastavalt Kevin Krawietz ja Tim Pütz Saksamaal ning Joe Salisbury ja Neal Skupski Suurbritannial. Kõik neli meest kuuluvad paarismängu maailma edetabelis 20 parema hulka, ent koos on need mehed mänginud vähe (näiteks Krawietz ja Pütz sel hooajal ainult olümpiamängudel). Kokku mängu jooksul oli vaid üks murdepall Saksamaa paaril esimeses setis seisul 6:5 ehk siis ühtlasi settpall. Kuid selleski geimis jõudsid esimesena geimpallini britid, nii et edu ei olnud sisuliselt kummalgi.

Kuid kaks tie-break’i kaldusid sakslaste poolele. Neist esimeses said Salisbury/Skupski murdega ette 5:3, kuid settpallil (6:4) andsid selle tagasi ja kaotasid 6:8. Teises setis, kus servi hoiti veelgi kindlamalt, näisid britid mängu viigistavat, sest juhtisid tie-break’is 5:0. Aga nad ei võitnud enam ühtki punkti (5:7) ja kaotasid mängu 6:7, 6:7.

Saksamaa edu rõõmustas kindlasti Venemaa Tenniseföderatsiooni meeskonda, kes nüüd peab finaali jõudmiseks alistama Rootsi ja Saksamaa, kellel kummalgi ei ole TOP50 üksikmängijat, sest Rootsi esireket Mikael Ymer on alles 94. kohal.

Kolmapäeval kohtuvad aga Madridis Kasahstan – Serbia, selle paari võitja kohtub poolfinaalis Horvaatiaga. Nüüd peetakse kogu turniir lõpuni ainult Madridis.

scroll to top