Juuniorid alustasid Lätis ja Kataris ITF turniiri hästi

– Doha / Foto: Pixabay

Kahel ITF-i juunioride turniiril teeb kaasa mitmeid Eesti noortennisiste. Esimese ringi kohtumised olid neist enamusele võidukad.

Lätis Aizkraukles kolmanda kategooria ITF-i turniiril olid üksikmängu esimeses ringis võidukad Markus Mölder ja Mathias Tempel. Dennis Maijorov paraku kaotas juba esimeses mängus. Tempel sai jagu lätlasest Arturs Zagarsist 3:6, 6:3, 6:2 ja Mölder samuti võõrustajast Stefans Audrinsist 6:0, 7:5. Paarismängus langesid Maijorov/Tempel konkurentsist kohe avaringis, seevastu Mölder jätkab koos šveitslase Nicolas Kobeltiga veerandfinaalis.

Andrea Rootsil läks seekord turniiri aia taha. Mõlemas mänguliigis pidi ta pakkima asjad juba avaringi järel.

Dohas neljanda kategooria ITF-i turniiril oli poiste üksikmängu avaringis viiendana asetatud Oliver Ojakäär kergelt üle kohalikust mängijast Ibrahim Al Sulaitist 6:0, 6:1. Ka paarismängus saatis Ojakääru koos austerlase Moritz Lesjakiga edu, millega ollakse nüüd veerandfinaalis.

Kui poistel on Ojakäär ainus Eesti tennisist turniiril, siis tüdrukutel ollakse kohal koguni neljakesi: Liisa Varul (4), Laura Rahnel, Grete Gull (5) ja Brit Martin (7). Ja ka nemad alustasid võitudega. Varul, Rahnel ja Martin loovutasid kolme peale ainult kolm geimi! Grete Gull pidi aga rohkem vaeva nägema. Austerlanna Leonie Rabli alistamiseks kulus kolm setti – 1:6, 6:2, 6:2. Paarismängus olid teisena asetatud Gull/Varul avaringis vabad ja liikusid seega otse kaheksa hulka. Martin/Rahnel said kerge võiduga samuti veerandfinaali.