fbpx
Close

Suur tennis juuli lõpul Tallinnas: kohal Anett Kontaveit, Kaia Kanepi ja Jelena Ostapenko

Anett Kontaveit ja Jürgen Zopp. / Foto: Igor Pissarev

29. ja 30. juulil toimub Tallinnas Merko Cup nimeline tenniseüritus, mis sisuliselt on Eesti – Läti maavõistlus parimates koosseisudes.

Eestit esindavad kahepäevasel võistlusel naistest Anett Kontaveit (WTA 22.) ja Kaia Kanepi (99.) ning meestest Jürgen Zopp (540.) ja Vladimir Ivanov (738.), kirjutab Delfi Sport. Ivanov on küll edetabelis koha võrra taga Kristjan Tammest, kuid tuli äsja Eesti meistriks. Läti paneb välja 2017. aasta Prantsusmaa lahtiste võitja Jelena Ostapenko (41.) ja Anastasija Sevastova (43.) ning meestest Ernests Gulbise (162.) ja Karlis Ozolinši (1133.).

Tuleb aga arvestada, et koguni viis tennisisti (kõik naised ja Gulbis) on parimal hetkel kuulunud maailma TOP15 sekka, Ostapenko ainsana ka esikümnesse. Kõik viis on jõudnud suure slämmi turniiril vähemalt veerandfinaali või kaugemale. Lisaks on Zopp endine maailma esisaja mees.

Loodame aja jooksul täpsustada, milline saab olema võistluse reglement ja mängude nimekiri. Üritus on Eesti Tennise Liiduga kooskõlastatud, kuid ei toimu alaliidu egiidi all, vaid eratoetajate initsiatiivil.

scroll to top