fbpx
Close

Järjekordne tippturniir algas Berliinis

Petra Kvitova alustas Berliinis võidukalt. / Foto: AFP/Scanpix

Sel nädalal algas ACES Tour nimeline tenniseturniir Berliinis, millest võtab osa kuus tugevat mees- ja naismängijat, nende seas kummalgi turniiril kaks esikümne tennisisti, kes on otse paigutatud poolfinaali.

Esmaspäevast kolmapäevani peetakse võistlus Berliini Steffi Grafi nimelisel tennisestaadionil, aga reedest pühapäevani Tempelhofi lennuvälja angaari rajatud väljakul. Esimene turniir peetakse muruväljakul ja teine kõvakattel. Lubatud on ka väike arv pealtvaatajaid – Steffi Grafi staadionil kuni 800 ja Tempelhofis kuni 200 huvilist.

Sakslaste ebaõnneks kukkusid aga tänasel avapäeval välja kõik korraldava maa mängijad. Meeste turniiril alistas Roberto Bautista Agut (Hispaania, ATP 12.) Jan-Lennard Struffi (34.) 6:3, 3:6, 10:7 (otsustava seti asemel pikk tie-break) ja Jan Sinner (Itaalia, 73.) profikarjäärist juba loobunud 42-aastase Tommy Haasi 6:4, 3:6, 10:8. Naiste mängudes alistas Anastasija Sevastova (Läti, 43.) Julia Görgesi (38.) 6:3, 4:3, loobumine ja Petra Kvitova (Tšehhi, 12.) Andrea Petkovici (87.) 6:4, 6:1.

Teisipäeval lülituvad võistlustulle esikümne mängijad. Meestest kohtub Dominik Thiem (Austria, 3.) Sinneriga ja Matteo Berrettini (Itaalia, 8.) Bautista Agutiga, naistest Elina Svitolina (Ukraina, 5.) Sevastovaga ja Kiki Bertens (Holland, 7.) Kvitovaga. Thiem ja Berrettini tunduvad praegu olevat need kaks tennisisti, kes on koroonaviiruse pausi ajal mänginud enim kohtumisi.

scroll to top