fbpx
Close

Elisabeth Iila tuli U18 GP-etapil kahekordseks võitjaks

Elisabeth Iila mängimas eelmisel nädalal Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kadrioru tenniseväljakutel lõppes esmaspäeva pärastlõunal kuni 18-aastaste Eesti GP-etapp, kus edukaim oli Elisabeth Iila, kes neidudest võitis esikoha nii üksik- kui ka paarismängus.

Paljud osavõtjad, nende seas ka Iila, tulid GP-etapile otse täiskasvanute meistrivõistlustelt, mis võiski olla hea soojendus. Igatahes neidude I tugevusgrupis alistas Iila (2) 6:0, 7:6 Polina Ramenskaja (3), kes samuti tšempionaadil kaasa tegi. Ramenskaja oli poolfinaalis välja lülitanud esimese asetusega Liisa Varuli 6:4, 6:3. Paarismängu finaalis said aga Iila/Andrea Roots (1) seisul 3:1 loobumisvõidu Mariela Pluutuselt ja Laura Rahnelilt (2). Lohutusturniiri võitis Victoria Maria Mändma.

Noormeeste I grupis mängis finaalis võimsalt Marten Murrand (1), kes alistas treeningukaaslase Markus Mölderi (4) 6:0, 6:1. Murrand loovutas turniiril vaid ühe seti 2. ringis Oskar Erik Hakonenile. Põnevaim oli aga poolfinaal, kus Mölder võitis Alex-Andre Ojassalu (2) 7:6, 5:7, 6:4. Ent erinevalt Iilast ei saanud Murrand kaht esikohta, sest koos Hakoneniga nad kaotasid finaalis Ojassalule ja Indrek Soomele 2:6, 5:7. Lohutusturniiri võitis Erko Nigula.

II tugevusgrupis kohtusid tüdrukute finaalis kaks 13-aastast mängijat – Nikol Kedun alistas Adriana Rootsi 6:2, 6:1. Huvitav, et kaks kõrgeima asetusega mängijat Ivette Leetma ja Maily Märss kaotasid juba 1. ringis. Kedun on Tennis Europe turniiridel esindanud Ukrainat ja viimati Kanadat, aga ta elab Eestis ja mängis 2019. aasta talvel meie Winter Cupi G12 naiskonnas. Lohutusturniiri võitis Sandra Tolli. Noormeeste II grupis alistas Andreas Sillaste finaalis Enrico Nurme (1) 6:1, 6:2, lohutusturniiri võitis Romet Moosar.

III grupis võitis tüdrukute finaalis Maribel Vetevool (1) Helena Lindebergi 2:6, 6:2, 6:1, lohutusturniiri võitis Dana Halla. Poiste finaalis võitis Markus Michelis (1) Sander Sootla 2:6, 6:1, 6:4, lohutusturniiri parim oli Andri Soome.

Teatamata on meil ka nädal varem (4.-6. juuli) peetud 12-aastaste GP-etappide tulemused. Tüdrukud mängisid Tondi tennisekeskuses ja I tugevusgrupi finaalis võitis Marie Johanna Lapimaa (1) Kätriin Reinvaldi (2) 3:6, 6:3, 6:4, paarismängu parimad olid Reinvald ja Emma Tuominen. II grupi turniiri võitis Nora Olivia Adamson (1) ja III grupis Nadežda Morozova (3). Lohutusturniiride võitjad olid Hanka Mühlberg (I), Kristella Vaikmäe (II) ja Liisa Lepp (III).

Muhu GP-etapist osavõtjad. / Foto: erakogu

Poisid mängisid samal ajal Muhus kahes tugevusgrupis. I grupi finaalis alistas Edwin Averjanov (1) Kristofer Karise (2) 6:2, 6:3, paarismängus said nad koos esikoha. II grupi finaalis võitis Karm Helde (4) Jan-Elmar Sarapiku (2) 6:2, 6:0. Lohutusturniiride võitjad olid Robin Lucas Sirk (I) ja Hans Thomas Teiv (II).

scroll to top