fbpx
Close

Winter Cupil Eestile kaks võitu ja kaks kaotust

– U14 Winter Cup Kaasanis / Foto: USTA Facebook

Reedel algasid kahes vanuseklassis Winter Cupi alagrupiturniirid. Eestile tõid võidu ja pääsesid nelja parema hulka U14 tüdrukud ja U16 poisid.

U14 tüdrukud mängisid Kaasanis Valgevenega ning vaatamata kaotusseisu jäämisele said suhteliselt veenva 2:1 võidu. Teiste reketite mängus oli Grete Gull küll Ksenija Ždanokist TE edetabelis 15 kohta eespool, aga eks selline vahe eeldabki tasavägist mängu. Gull kaotas 6:3, 3:6, 4:6. Ent TE U14 vanuseklassi edetabeli neljas reket Brit Martin aitas Eestile tuua kaht võitu. Ta alistas Sofia Gapankova 6:2, 6:3 ja koos Gulliga Gapankova ja Anastassia Šarameti 7:6, 6:1. Kuid poolfinaalis tuleb Eestile vastu alagrupi tugevaim naiskond Venemaa, kelle kaks paremat mängijat paiknevad edetabelis 8. ja 29. kohal. Kuna Martin on Venemaa esinumbrist kõrgemal, võib Eesti võimalusi hinnata siiski vähemalt rahuldavateks.

U16 poiste tiimil vedas loosiga natuke rohkem ja nad alistasid Leeuwardenis (Holland) Küprose 3:0. Tähtis oli ka see, et meie esinumber Oliver Ojakäär sai puhata ja paarismängus tõid võidu Markus Mölder/Erko Nigula. Üksikmängudes võitsid Ojakäär ja Mölder. Eesti vastane poolfinaalis on teisena asetatud (Eesti meeskond ise on neljas) Itaalia, kuid tiimide esireketid paiknevad TE edetabelis täiesti kõrvuti: Lorenzo Ferri 32. ja Ojakäär 33. Seega on ka siin Eestil häid lootusi.

U16 tüdrukutel ei vedanud Minskis loosiga ja tugevale Venemaale kaotati 0:3. Ehk võinuks kolme mängu peale kokku saada rohkem geime kui kaheksa, aga edulootust sisuliselt polnud, sest mõlemad Venemaa üksikmängijad paiknevad TE edetabeli esikümnes. Eestit esindasid täna Liisa Varul, Elizabeth Iila ja paarismängus Andrea Roots/Varul.

Pisut halva üllatusena kaotas aga neljandana asetatud U14 poiste võistkond Kaasanis Rootsile 0:3, ehkki vastased paiknesid edetabelis tagapool. Eesti eest mängisid Petrik Tamtik, Georg Strasch ja paarismängus Indrek Herman Raudkivi/Tamtik.

Ka täna kaotanud tiimid jätkavad mängimist, kuid 5.-8. kohani. U14 tüdrukud ja U16 poisid jahivad aga laupäeval pääsu finaalturniirile, sest sinna saavad iga alagrupi kaks paremat.

scroll to top