fbpx
Close

Spordiennustaja Peep jätkab duellideseeriat

Nonii, käes on jälle ennustamise aeg! Viimasest duellist Marko Kaljuveeri vastu on juba palju aega möödas ja uuel aastal võiks alustada uue hooga ja näiteks Raivo Suviste vastu. Raivo Suviste on avalikkusele tuntud kui teleproduktsioonifirma BEC omanik ja juht. Ta on mitmete populaarsete telesarjade, sh ka Pafi mängijatele tuttava “Pehmed ja Karvased” produtsent.

Aga aastat oleks paslik alustada panustega Australian Openi matšidele – tennis on põnev ja ilus mäng, seda enam, et pinget pakub ka kahe eestlanna, Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi osalemine. Aga see omade peale pakkumine on üks kahe otsaga asi. Paratamatult oled sa optimist ja mõnikord keerad vindi üle. Kui aga suudad “targalt” panustada omade vastu, ei tunne sa rahalisest võidust erilist rõõmu. Seepärast ma täna ka Anetti mängule ei panusta, seda enam, et ta on ilmne favoriit ja suurt raha koefitsiendiga 1,17 võita ei saa.Aga esmaspäeval mängib veel üks Eesti päritolu tennisist, kodakondsuselt rootslanna Rebecca Peterson, kelle šansse rumeenlanna Sorana Cirstea vastu hindab Paf koefitsiendiga 2,75. Samas on Peterson vastasest noorem ja edetabelis Cirsteast ees. Miks mitte riskida? Panen Petersoni võidule 5 eurot.Meie lõunanaaber Jelena Ostapenko ei ole juba ammu midagi võitnud. On mänginud koguni nii halvasti, et teda peetakse kreeklanna Maria Sakkari vastu autsaideriks. Kuid me kõik teame, milleks on võimeline heas vormis Ostapenko, seepärast panustan 5 eurot ka tema võidule, sest koefitsient 2,30 tundub ahvatlev.Meeste tennis pole üldreeglina nii äraarvamatu kui naiste tennis. Maailma seitsmes reket Marin Cilic, kelle koefitsient austraallase Bernard Tomici vastu on 1,27, peaks ikkagi võidu koju tooma ja sinna panustan 10 eurot.Ja lõpuks: kuna Andy Murray hakkab suurest tennisest lahkuma, siis võib tema esimese ringi mäng Roberto Bautista Aguti vastu jääda viimaseks. Kuid loodan siiski, et ei jää – ehk saab ta puusavalust jagu ja toob võidu koju. Väikese summa 2 eurot võiks suure mängija auks koefitsiendiga 4,60 ikkagi panna!

Raivo Suviste ennustused

Olen 64 aastat vana. Tõsisemalt olen spordiga tegelenud nooruses ja jälginud seda kogu elu. Nooruspõlve tennise tausta mul ei ole. Esimesed teadmised ja oskused tulid ise katsetades ja uurides. 1980-ndatel aastatel pidasime tenniselahinguid kadunud Roman Baskiniga.Süvenenumalt hakkasin tennist jälgima kümmekond aastat tagasi, kui alustas mängimist tütar Karola. Ka poeg Uku on Kadriorus tennisekoolis käinud.Pärast põhjalikku tervise kapitaalremonti, üritan pallimasina abiga uuesti tennise mänguga harjuda.Tennist jälgin igapäevaselt ATP TennisTV, WTA TV ja Eurosport Playeri vahendusel. Olen koos Toomas Kuumiga kommenteerinud Pärnu Paf Openi mänge. Minu esimesed panused duellis Peebuga oleks aga sellised.Monfils, Gael – Dzumhur, Damir. Monfilsi koefitsient 1,52 ja panus 10 eurot. Mulle avaldab kassiliku Gaeli mäng muljet. Olnud küll noorteklassis kindel liider, pole ta täiskasvanute seas päris esimeste viiulite hulka tõusnud. Akrobaatiliselt osav, aga samas justkui muuseas mängu nautiv Monfils pakub publikule alati kaasaelamise rõõmu. Kindlasti näeme kuidas ta kolmandast geimist alates reketile toetub ja jätab mulje, et kaua veel, ma ei jaksa, ja mängib ikkagi 5 setti täistuuridel.Rebecca Peterson – Cirstea Sorana. Koefitsient 2,75 ja panus 5 eurot Petersonile. Selle Rootsis elava Eesti tüdruku mäng avaldas mulle muljet eelmine aasta mängus Kaia Kanepiga. Loodan, et Rootsi ambitsioonikas tennise maailmakaardile tagasi tooja – Good to Great Tennis Academy, mille omanikud on endised tippmängijad Magnus Norman, Nicklas Kulti ja Mikael Tillström, on sügis-talvega mängukindlust ja taset veelgi tõstnud.Kaia Kanapi – Simona Halep. Koef. 3,15 ja panus Kaiale 5 eurot. See pakkumine sisaldab tubli annuse patrotismi. Targad arvavad, et Simona ei lase ennast teist korda järjest pügada, aga Kaia vaikselt ja ilma kärata trimmitud vorm võib ka uuesti üllatada. Siin on küll väike risk – kas Kaia winnerid leiavad kohe esimesel mängul koha väljaku sees ja piiri peal. Labor omnia vincit!

P.S. Pafi Australian Openi kampaania leiab siit.

scroll to top