fbpx
Close

Sofia Cheklystova pääses Tartus poolfinaali

– Sofiya Cheklystova / Foto: Igor Pissarev

Ainsa Eesti tennisistina üksikmängus veerandfinaali jõudnud Sofia Cheklystova (2. asetus) alistas Tartus Veeriku spordikeskuses ITF-i 5. kategooria turniiril neljapäeval Zlata Jankovskaja (Venemaa) 7:5, 6:2 ning jätkab reedel poolfinaalis.

MK Tennise peatreener Martin Karis, kes on ühtlasi turniiri direktor, ütles, et Cheklystova mäng on võistluse käigus läinud paremaks. “Alguses tundus ta pisut ebakindel. Eks näis, kuidas poolfinaalis läheb, aga hea tulemus on see ikkagi,” ütles Karis. Kuigi Eesti noormehed ei jõudnud 2. ringist kaugemale, tõstis Karis esile Mark Lajalit. “Iiro Vasale, kes nüüd on poolfinaalis, kaotas Mark väga heas mängus. See oli tõeline päeva nael,” ütles Karis.

Eestlastele edukamaks on osutunud paarismängud, kus kokku viis mängijat osaleb poolfinaalis. Noormeestest jõudis ainsana edasi Lajal, kes koos itaallase Alessio Tramontiniga alistas teisena asetatud poolakad Filip Pieczonka ja Karol Tomanski 6:2, 6:4.

Neidude paarismängus on aga kolmes poolfinaalpaaris esindatud eestlannad. Cheklystova ja Anet Angelika Koskel (1) alistasid kaasmaalannad Elisabeth Iila/Polina Ramenskaja 4:6, 6:4, 10:2 ja kohtuvad nüüd Helena Narmonti ja Lizaveta Artsiomenkaga (Valgevene), kes said jagu kolmandana asetatud paarist Julia Žitelna (Ukraina)/Darja Butsko (Valgevene) 3:6, 7:5, 10:7.

Veel jõudis poolfinaali Aurelia Riga koos Anita Sahdievaga (Ukraina). Nad võitsid Läti paari Darta Dalecka/Jekaterina Sagejeva 6:0, 4:6, 10:8.

“Turniiri tase näib olevat parem kui eelmisel aastal siinsamas peetud võistlusel, ent eks ta ole nagu tavaline 5. kategooria ikka,” ütles Karis. “Positiivne on see, et tahtjaid oli rohkem, kui me kvalifikatsiooni saime lubada ning kohale tuli paljudest rahvustest tennisiste. On hea, kui meie noored saavad jõudu proovida erinevate mängijatega. Eesmärk, miks sellist turniiri siia tuua, on ju selles, et mõned mängijad saaksid oma teekonda alustada, aga mõnele oleks see hüppelaud kõrgema kategooria turniiridele,” ütles Karis.

Karis siiski arvas, et Eesti noorte tennise hetkeseis pole kõige roosilisem. “Kõrgemale 4.-5. kategooria turniiridest ei ole meil praegu kuigi palju mängijaid panna,” ütles Karis. “Kahjuks on ka Katriin Saar kaua olnud vigastatud ning Lissi Kubre ja Carol Plakk mitte kõige paremas vormis.”

scroll to top