Sinner võitis jälle Medvedevit

Jannik Sinner US Openil. / Foto: Getty images/Scanpix

Algul kuus korda Daniil Medvedevile kaotanud Jannik Sinner (Itaalia) võitis nüüd 25-päevalise vahega seni ebamugavat vastast teises finaalis järjest.

Oktoobri algul Pekingis oli finaali tulemus 7:6, 7:6, täna võitis Sinner Medvedevit Viini turniiri finaalis 7:6, 4:6, 6:3. Mõlemal juhul oli tegemist ATP 500 turniiriga.

Esimeses setis asus murdega juhtima Medvedev, aga kohe vastas Sinner samaga. Kiires lõppmängus oli seisuni 5:4 Medvedevi kasuks kummalgi kaks minimurret, aga siis hoiti servi – 6:5 juhtis Sinner, 7:6, Medvedev ja 8;7 Sinner. Sellel seisul võttis itaallane punkti tõrjel ja võitis seti. Teises setis oli Medvedev peal kahe murdega, aga Sinner võttis tagasi ainult ühe. Mängu kaalukeeleks sai aga otsustava seti neljas geim, kus mängiti 32 punkti! Sinneril oli 9 murdepalli ja Medvedevil 6 geimpalli, kuni lõpuks itaallane murdis ja see jäi otsustavas setis ainsaks.

Sinner võitis 16st murdepallist neli ja Medvedev 13st 4. Kuigi ässadega jäi Medvedev peale 13:5, andis ta sama palju punkte tagasi topeltvigadega – 8 vs 0. Lõpuks oli otsustav näitaja hoopis teise servi punktid, mida Sinner võitis 50% ja Medvedev 32%. Üldpunktidega jäi itaallane selgelt peale 132:118, ehkki võitis ainult kaks geimi rohkem. Finalistid olid ka kõrgeima asetusega: Medvedev 1. ja Sinner 2.

Baselis sai läbi Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 6) mõõn. Mullu neli ATP turniiri võitnud kanadalane sai tänavu oma esimese tiitli, kui alistas finaalis Hubert Hurkaczi (Poola, 4) 7:6, 7:6. Ühtki murret selles mängus polnud, tie-break’id võitis Auger-Aliassime 7:3 ja 7:5. Sealjuures oli kanadalane kaotuse äärel veerandfinaalis, kui venelane Aleksandr Ševtšenko servis tema vastu kohtumise võiduks ja omas ka üht matšpalli.

Kuna Auger-Aliassime kaitses Baselis tiitlit, siis ta edetabelis ei tõusnud, vaid jäi püsima 19. kohale. Ei muutunud ka Medvedevi ja Sinneri jõudude vahekord, venelane on maailma kolmanda reketina itaallasest 1745 punkti ees. Kuid Sinner kindlustas neljandat kohta enne Pariisi Mastersit ja arvatavasti saab neljanda asetuse ka ATP finaalturniiril.