fbpx
Close

Sinner võitis esmakordselt Medvedevit

Traditsioonilised auhinnad: võitjale Jannik Sinnerile karikas ja kaotajale Daniil Medvedevle taldrik. / Foto: Reuters/Scanpix

Pekingi ATP 500 turniiril kuuendana asetatud Jannik Sinner (Itaalia) alistas finaalis Daniil Medvedevi (2) 7:6, 7:6 ja võitis tänavu oma kolmanda turniiri.

Sinner oli varem võitnud Montpellier’s ja Toronto Masters 1000 turniiril, aga kaotanud kahes finaalis just Medvedevile – Rotterdamis ja Miamis. Veelgi enam, Sinner oli varem kaotanud Medvedevile kõik kuus omavahelist kohtumist – kolm kahes setis ja kolm kolmes setis.

Tänases finaalis murdeid ei olnudki, aga murdepalle natuke oli. Esimeses setis oli kõigepealt üks murdepall Medvedevil ja siis kaks Sinneril. Tie-break’is oli aga itaallane (või täpsemalt tiroollane) väga kindel. Ta asus juhtima 5:0 ja võitis 7:2.

Teises setis Medvedevil enam murdevõimalust polnud, aga Sinner juhtis seisul 1:1 vastase servil 40:15 ja omas kokku kolm murdepalli, aga seekord Itaalia esireket realiseeris neid 5st 0. Tie-break’is läks Sinner kohe minimurdega ette ja juhtis 5:2, kui servimist alustas Medvedev. Aga Sinner võitis tõrjel mõlemad punktid ja sellega mängu. Punktidega jäi Sinner peale koguni 83:70, aga neist +10 tuli ju kahe tie-break’i arvelt. Esimeselt servilt võitis Sinner 82 ja Medvedev 75% punktidest, kuid suurem vahe oli teise servi punktidel: Sinner 71 ja Medvedev 52%.

“Daniil, tänan sind, et vähemalt ühe mängu lasid mul võita,” naljatas Sinner autasustamisel. “Meil on olnud väga põnevaid heitlusi, eriti tänavu. Sa oled teinud minust parema mängija ja sundinud treenima väga kõvasti, et sind võita. Nii et suur tänu sulle ja minu jaoks on suur rõõm nautida võiduhetke koos sinuga.”

Medvedevil on tänavu turniirivõite endiselt rohkem (5) kui Sinneril, aga mitte ühtki pärast maikuud. Maailma edetabelis on mehed nüüd kõrvuti: Medvedev 3. ja Sinner 4., aga vahe on tunduvalt venelase kasuks. Nii pea Medvedev kolmandalt kohalt madalamale ei lange, kuid ilmselt ei saa ka teisele kohale tõusta, sest Carlos Alcarazil ei ole novembri suurturniiridelt (Pariisis Masters ja ATP Finals) üldse punkte kaitsta.

scroll to top