Daniil Glinka jätkas võiduseeriat

Daniil Glinka on seni õigustanud esimest asetust. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka võitis Prantsusmaal seitsmenda mängu järjest, kui alistas Nevers’i M25 turniiri 2. ringis seitsmendana asetatud Mika Brunoldi (Šveits) 5:7, 6:1, 6:0.

Mängu lõpp oli täpselt sama nagu Glinka üleeilne tulemus, aga tookord ei kaotanud Eesti meister esimest setti. Seekord läks Glinkal 3:0 eduseisult esimene sett käest, aga Brunoldi jaoks oli see ajutine edu, sest hiljem sai ta ainult ühe geimi. Glinka oli kõigis statistilistes näitajates parem, aga märkimist väärib kindlasti murdepallide realiseerimine 11st 7.

Veerandfinaalis kohtub Glinka 18-aastase Alexander Blockxiga (Belgia), kes tänavu võitis Austraalia lahtistel juunioride turniiri. Täiskasvanute edetabelis 778. kohal asuv belglane lülitas avaringis välja esimesena asetatud Kacper Žuki (Poola).

Teise Eesti tennisistina tänaseks veel ITF-i turniiril püsinud Elisabeth Iila langes kahjuks Monastiri W15 turniiril üksikmängus välja ja paarismängus koos Imogen Haddadiga (Suurbritannia) anti veerandfinaalis vastastele loobumisvõit.