Mark Lajal alustas kindla võiduga

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajalil ei olnud Tiburoni (USA, California osariik) Challenger 75 turniiri esimeses ringis raskusi ameeriklase Alfredo Perezi (ATP 499.) alistamisega 6:1, 6:3.

Lajali esimene vastane tuli kvalifikatsioonist ja seetõttu oli ka Eesti esireket selge favoriit. Esimeses setis oli põnevat mängu ainult kaks geimi. Avageimi võitis Lajal vastase kolmest murdepallist hoolimata ja järgmises geimis Perez viigistas. Siis aga võitis Lajal viis geimi järjest.

Ka teises setis oli Lajalile kõige raskem algus, kui ta jäi 0:2 taha. Seejärel pääses Lajal murdega ette 3:2, aga kaotas siis oma servi. Ent seti lõpus võitis eestlane kolm geimi järjest, neist kaks vastase servil. Teises setis oli murdeid rohkem (6), kui oma pallingu hoidmist (3). Kuigi Lajal kaotas kaks servigeimi, oli tema esimeselt pallingult võidetud punktide protsent (70) ikkagi üsna hea, aga vastane võitis ainult 48%.

Teises ringis kohtub Lajal neljapäeval Bernard Tomiciga (Austraalia, ATP 295.), kes pisut üllatuslikult alistas neljandana asetatud Denis Kudla (USA, ATP 172.) 6:1, 4:6, 7:6. Otsustava seti tie-break’is mängis Tomic maha 6:3 edu, aga lõpuks võitis 14:12. Tomicist, kes on kunagine juunioride maailma esireket, kirjutas Tennisnet jaanuaris, kui austraallane kohtus Doha ITF-i M15 turniiri finaalis Kristjan Tammega ja kaotas tookord eestlasele. Selle põhjal võiks Lajal olla justkui soosik, aga Tomic on siiski kosunud ja aasta algusega võrreldes ligi paarsade kohta edetabelis tõusnud.