fbpx
Close

Simona Halepi karjäär on ilmselt läbi, sest enne 2026. aasta oktoobrit ta mängida ei saa

Simona Halep. / Foto: AFP/Scanpix

Kui rumeenlanna Simona Halep, endine esireket ja kahekordne suure slämmi turniiride võitja, lootis ise dopingusüüdistustest vabaks saada, määras ITIA (International Tennis Integrity Agency) ehk tennise puhtuse (lisaks dopingule tegeleb ITIA kihlveopettustega) eest võitlev organisatsioon talle koguni nelja-aastase mängukeelu.

Halep väitis, et keelatud aine roksadustaat sattus tema organismi saastunud toidulisandi manustamise tõttu, aga ITIA leidis, et kogus oli liiga suur, et ainult toidu saastumisega seda põhjendada. Leiti ka ebakõlasid Halepi bioloogilises passis, mis samuti viitasid regulaarsele dopingu tarvitamisele.

Nagu enamasti, on dopingu tarvitamise tõendid alati kaudsed, mistõttu teistmoodi ei saagi otsuseid teha. Otsene tõend oli näiteks 2019. aasta Seefeldi suusatajate skandaalis, kus politsei sattus vereülekandele konkreetselt peale. Nii ütles ka Halep, et kaebab otsuse Spordiarbitraaži kohtusse, sest on sattunud valesüüdistuste ohvriks.

Halep saab septembri lõpul 32-aastaseks ja 2026. aasta oktoobris, kui tema keeld lõpeb, on juba tähistanud 35. sünnipäeva. Seepärast oleks raske uskuda – kui 4-aastase keelu otsus jääb jõusse -, et ta veel profitennisesse naaseb. Keelu alguseks pandi 2022. aasta oktoober, sest sellest hetkest hakkas kehtima Halepi ajutine võistluskeeld.

Roksadustaat on selline keelatud aine, mis kuulub samasse klassi EPO-ga. Meditsiinis tarvitatakse roksadustaati neerupuudulikkuse vastu, kuid spordis on selle mõju üsna sarnane veredopinguga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top