fbpx
Close

Daniil Glinka sai Prantsusmaal avaringis võidu

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti tänavune meister Daniil Glinka alistas Plaisir’s (Prantsusmaa) peetaval M25+H kategooria ITF-i turniiri avaringis Hugo Pierre’i (Prantsusmaa) 6:3, 7:6.

Esimese seti otsustas üks murre Glinka kasuks, aga teises oli murdeid palju. Glinka juhtis kahe murdega 4:1, aga prantslane vastas samaga ja asus ise juhtima 5:4. Glinka oli taas ees 6:5, kuid järgmise geimi 30:0 eduseisust kaotas oma servi – murdeid oli seega mõlemal kolm. Tie-break’is polnud Eesti tennisist kordagi taga ja võitis 7:4. Glinka servis üsna hästi – 10 ässa ja esimese servi õnnestumisprotsent 66 -, kuid sellegipoolest loovutas kolm pallingugeimi. Huvitav on ka märkida, et Glinka võitis 10 punkti rohkem, aga tema ässad/topeltvead olid +8 (10/2), vastasel -6 (3/9). Seega mängu läinud pallivahetustest võitis vastane neli punkti rohkem.

Teises ringis on Glinkal ohtlik vastane Tristan Lamasine (Prantsusmaa, 3). Ta on praegu maailma 395. reket, aga kaheksa aastat tagasi oli parimal nädalal 181. 2015. aastal võitis Lamasine Tampere Challengeri finaalis Soome kuulsust Jarkko Niemineni, kes omakorda oli poolfinaalis alistanud Jürgen Zoppi. Tänavu on Lamasine võitnud kaks ITF-i turniiri.

Teise ringi jõudnud 16st tennisistist on 10 prantslased.

Elena Malõgina oli Leiria W25 turniiril asetatud kuuendana, kuid kaotas esimeses ringis Amarni Banksile (Suurbritannia, WTA 469.) 1:6, 4:6. Banks võitis Malõginat ka aprillikuus Nottinghami W25 turniiril.

scroll to top