fbpx
Close

Spordikohus lühendas Simona Halepi karistust, ta võib juba homme väljakule naasta

Õnnelik Simona Halep on just välja astunud Spordiarbitraaži kohtu uksest. / Foto: Reuters/Scanpix

Spordiarbitraaži kohus tühistas endise maailma esireketi ja kahekordse slämmiturniiride võitja Simona Halepi nelja-aastase võistluskeelu keelatud aine Roxadustat’i tarvitamise tõttu.

Sky Sports edastab, et spordikohus leidis pärast kõikide võimaluste vaagimist, et Halep ei tarvitanud dopingut teadlikult ega eesmärgipäraselt. “Tegemist oli mingi eksituse või hooletusega,” seisis spordikohtu otsuses.

Halepile määrati pärast ainega vahelejäämist ajutine võistluskeeld alates 2022. aasta oktoobrist ja seda pikendati pärast ITIA (Tennis Integrity Agency) süüdimõistvat otsust. Spordikohus leidis, et Halepile võiks tema eksituse/hooletuse eest mõista 9-kuulise keelu, mis lõppes eelmise aasta 6. juulil. Seega võib ta kohe võistlussporti naasta.

Oma avalduses ütles Halep: “Läbi selle pika ja raske protsessi säilitasin usu, et tõde tuleb lõpuks päevavalgele ja jõutakse õiglase otsuseni, sest olen alati olnud dopingust puhas sportlane. Minu usk pandi proovile ennekuulmatute süüdistustega, kuid lõpuks õiglus võidutses, ehkki see võttis kauem aega, kui mulle meeldinuks. Tänan oma advokaate, kes toetasid ja uskusid mind algusest peale, aga eriti soovin tänada sponsoreid, fänne ja teisi mängijaid, kes mulle selga ei pööranud. Ma ei suuda oodata, millal saan tagasi tuurile.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top