Šiauliai U14 Tennis Europe’il kuulusid esikohad ainult eestlastele

Kiira Paškov ja Ken Ink Šiauliais. / Foto: Tennis Europe

Lõppeval nädalal toimus Šiauliais U14 TE 3. kategooria turniir, mille kõik võidukarikad leiavad koha Eesti noormängijate auhinnariiulitel. Ken Ink ja Kiira Paškov võidutsesid nii üksik- kui paarismängus, Paarismänguturniiril oli Ink parim koos treeningkaaslase Luukas Raudkiviga, Paškov koos Eleanora Roosiga.

Poiste üksikmängu turniiril näitas Ken Ink stabiilset mängu läbi terve turniiri. Veerandfinaalis oli ta parem Kasahstani mängijast Jaroslav Pšenitšnõist 6:2, 6:0, nelja parema seas valgevenelasest Artsiom Askirkast 6:2, 6:1. Finaalis läks teisena asetatud Ink kokku esimese asetusega Valgevene noormängija Richard Lacisega.

Kaks tundi kestnud punkt-punkti võitluses oli kindlam Ink 6:3, 6:4. Ainuüksi matši kaks esimest geimi kestsid 17 minutit, kokku oli kohtumises ainult neli geimi, kus ei olnud 40:40 seisu. Kohati näitasid noormehed päris ägedat pallirallit. Eestlane oli aga napilt, ent kindlalt geimi lõppude lahendamisel parem ning igati teenitud turniirivõit!

Paarismänguturniiril polnud Eesti duole Ink/Raudkivi aga üldse vastaseid. Erilises hoos olid treeningkaaslased veerandfinaalis, kus Poola/Ukraina paar Mateusz Nowak/Aleksey Petušinski said napilt 30 minutit väldanud kohtumises eestlaste vastu kokku ainult kaheksa punkti – 6:0, 6:1. Poolfinaalis alistati Leedu esipaar Nojus Poška/Ugnius Reimeikis 6:2, 6:2. Teises poolfinaalis oli võistlustules ka Tartu poiss Nikita Smirnov, seda koos Lacisega. Paraku pidid nad tulises, poolteist tundi kestnud armutus põnevuslahingus tunnistama Läti/Kasahstani duo Tomaš Dalderise/Pšenitšnõi paremust 6:7(6), 6:4, 10:8.

Tütarlaste seas oli taaskord klass omaette Kiira Paškov. Esimest aastat U14 vanuseklassis mängiv Paškov alistas poolfinaalis Briti mängija Tiana Vraijtoriu 6:4, 6:3. Vraitoriu oli veerandfinaalis sama tulemusega välja lülitanud südika esituse teinud Elanora Roosi. Nelja parema sekka mängis end ka samuti esimest aastat U14 vanusegruppi kuuluv Nora Olivia Adamson, kes kaheksa parema seas sai väärt võidu turniiritabelisse esimesena paigutatud Läti tütarlapse Vladislava Lescinska üle 6:4, 6:3.

Poolfinaalis kohtus Adamson oma paarismängukaaslase, Poola värvides mängiva Marie Charlotte Monnieriga. Pikale veninud kohtumises tuli tunnistada vastase paremust 1:6, 7:5, 0:6. Niisiis kohtusid finaalis Paškov – Monnier. Tasavägise mängu kallutas enda kasuks Paškov 6:3, 6:4, kes teises setis tuli välja 1:4 kaotusseisust.

Sarnaselt poiste paarismängu turniiriga polnud Eesti duole Paškov/Roos vastast. Kokku loovutati turniiri vältel vaid üheksa geimi, kõige „tasavägisem“ oli poolfinaal Läti paari Lescinska/Hamotova vastu 6:0, 6:4, finaalis alistati Adamson/Monnier 6:0, 6:2. Tõe huvides olgu märgitud, et Adamsonil ja Monnier`l oli enne paarismängu finaali selja taga omavaheline paaritunnine poolfinaalmatš.

Esmaspäeval algab Narvas TE 2. kategooria turniir, kus võistlustules paljud Eesti noormängijad. Narva turniirist loobusid Ink, Raudkivi ja Smirnov, kes neljapäeval sõidavad Prantsusmaale mainekale Les Petits As`i turniirile, mis kuulub Tennis Europe`i superkategooriasse ning kus kohal maailma U14 vanuseklassi tennise absoluutne koorekiht.