Shelby Rogers üllatas Petra Kvitovat

Shelby Rogersi võidurõõm. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Kuigi US Openil ei saa sel pühapäeval juhtuda enam midagi rohkem ootamatut kui Novak Djokovici diskvalifitseerimine kohtuniku palliga löömise eest, oli siiski maailma 93. reketi Shelby Rogersi (USA) 7:6, 3:6, 7:6 võit Petra Kvitova (Tšehhi, 6) üle ka suurüllatus.

Rogersi paremus ei seisnenud ainult kahe tie-break’i võitmises, vaid ameeriklanna näitas ka imelist võitlusvaimu. Mängu esimene võtmegeim oli otsustavas setis seisul 5:4 Kvitova kasuks. Servis Rogers, kes jäi 30:40 taha, kuid päästis esimese matšpalli hea pallinguga. Hiljem oli Kvitoval samas geimis veel kaks matšpalli, aga needki jäid kasutamata.

Ka kolmanda seti tie-break’is oli juhtiv pool Kvitova. Ta oli ees 5:3 ja oma servil 6:5, kuid tegi topeltvea. Pärast seda eksis Kvitova kaks korda – tal ei olnud sellist vaimujõudu nagu Rogersil.

Statistika oli Kvitova kasuks, sest ta jäi punktidega peale 121:109. Tšehhitar tegi 58 äralööki ja 35 lihtviga, Rogers vastavalt 26 ja 23. Serv õnnestus ameeriklannal natuke paremini – ässad küll 6:8, aga topeltvead 2:7. Samuti oli Rogersil parem esimese servi õnnestumisprotsent – vastavalt 72 ja 66.

27-aastane Rogers jõudis suure slämmi veerandfinaali teist korda. Varem mängis ta sama kaugel 2016. aastal Roland Garrosis. Ameeriklanna vastane on veerandfinaalis Anett Kontaveidi ja Naomi Osaka (Jaapan) vahelise mängu võitja.