fbpx
Close

Serena Williams puhkes pressikonverentsil nutma ja lahkus. Karjäär lõppemas?

Sellise žesti tegi Serena Williams väljakult lahkudes. / Foto: Reuters/Scanpix

Üha väiksemaks muutub tõenäosus, et septembris 40. sünnipäeva tähistav Serena Williams jõuab 24. slämmivõiduni, millega ta jagaks esikohta Margaret Courtiga.

Formaalselt oleks Williams siis kõigi aegade parim (paljud peavad teda selleks niigi), sest Court võitis osa turniiridest amatöörtennise ajastul. Pärast tänast kaotust Australian Openi poolfinaalis Naomi Osakale võis ameeriklanna ka ise tunnetada, et enam ta slämmiturniiri ei võida. Tagantjärele võiks öelda, et võimalus läks tal kaduma aastatel 2018/19, kui Williams kaotas neli finaali erinevatele vastastele.

Igatahes pärast kaotust Roger Laver Arena’lt lahkudes lehvitas Williams rahvale ja pani käe südamele. Tenniseajakirjanikud ja ka mitmed endised mängijad pidasid seda signaaliks, et Williams ei pruugi enam Austraaliasse naasta.

Loomulikult hakati pressikonverentsil selle žesti kohta küsima. Paraku lõppes Williamsi jutt pärast kolmandat küsimust. Edastame allpool kogu lühikese pressikonverentsi:

Küsimus: “Täna oli tähenduslik hetk, kui sa lahkusid väljakult. Sa panid käe südamele. Millised mõtted su peas sel ajal liikusid?

Williams: “Ma ei tea. Austraalia publik on imeline, seepärast oli hea seda näha.”

Küsimus: “Osa inimesi arvas, et sa justkui jätsid hüvasti.”

Williams: “Ma ei tea. Kui ma kunagi jätangi hüvasti, siis ma seda igaühele ei ütle (muigab).

Küsimus: “Arvestades, kui hästi sa enne poolfinaali mängisid, siis millest tulid need lihtvead kogu mängu jooksul? Oli see lihtsalt halb päev?

Williams: “Ma ei tea. Mulle aitab (puhkeb nutma).”

Nagu näeme, püüdis Williams veel naeratada, aga pärast kolmandat küsimust enam ei suutnud vastu pidada. Ta võib saada pressikonverentsilt lahkumise eest trahvi, mis Williamsi teenistust arvestades on tühine, aga võib-olla olukorda arvestades talle andestatakse.

Hiljem pöördus Williams Austraalia fännide poole ka Instagramis, kus ta tänas ja ütles, et armastab neid. Paljukordne slämmiturniiride võitja Chris Evert arvas samamoodi nagu meediaesindajad, et mingil moel tegi Williams täna avalduse, et tõenäoliselt lõpetab peagi suure tennise.

scroll to top