Serena Williams jätkab, Karolina Pliškova langes välja

Serena Williamsist on saanud tabeli alumise poole suurfavoriit. / Foto: AFP/Scanpix

Naiste üksikmängus loeti tabeli alumisel poolel kolmeks peamiseks favoriidiks Ashleigh Bartyt (Austraalia, 2), Karolina Pliškovat (Tšehhi, 3) ja Serena Williamsit (USA, 8). Nüüd on alles neist vaid Williams.

Barty kaotusest juba kirjutasime pühapäeva õhtul, aga mõni tund hiljem kaotas Pliškova Johanna Kontale (Suurbritannia, 16) 7:6, 3:6, 5:7. Pärast esimest setti tundus, et Pliškova hakkab võitma, sest tšehhitar tuli välja 3:5 kaotusseisust ja oli tie-break’is veenvalt parem 7:1. Pealegi juhtis Pliškova teises setis 3:1 (neljas geimis oli kokku kolm servimurret). Ent sellelt seisult võitis üha agressiivsemalt mänginud Konta viis geimi järjest ja otsustavas setis tegi Austraalias sündinud britt ainsa murde seisul 5:5.

Äralöökide arv 45:36 Konta kasuks räägib selget keelt tema ründavast mängust. Kui arvestada, et äralöökide hulgas on ka ässad, mida Konta tegi 5 ja Pliškova koguni 16, siis on mängust tehtud äralöökide seis isegi 40:20 Konta kasuks. Pliškova tegi ka 9 topeltviga (Konta 0) ja selle arvelt rohkem lihtvigu – vastavalt 39 ja 36. Statistikast veel nii palju, et esimeselt pallingult domineeris Pliškova, kes võitis 77%, aga vastane 68% punktidest. Kui aga mängu tuli teine palling, võitis Konta 50% ja Pliškova ainult 23% punktidest. Kuid eks siingi annavad suure osa topeltvead.

Selles olukorras väänas Serena Williams hüppeliigest. / Foto: AP/Scanpix

Williams kohtas Petra Marticilt (Horvaatia, 22) päris tugevat vastupanu, aga ameeriklanna võitis siiski üpris turvaliselt 6:3, 6:4. Williams kaotas kohe esimeses geimis oma pallingu, aga pärast enam mitte kordagi. Isegi murdepalle oli Marticil hiljem vaid kaks – kui Williams servis seisul 5:3 esimese seti võiduks, jäi ta taha 15:40. Tõsi, teise seti keskel käis korra väljakul ka arst, et siduda Williamsi hüppeliigest pärast ameeriklanna õnnetut kukkumist ja jala väänamist. Selleks hetkeks oli Williams juba murdega ees ning oma pallingu hoidmisest piisas. Ameeriklanna servis kohtumise lõpus tõesti õnnestunult, sest tal läks head pallingut vaja pikkadest punktidest hoidumiseks. Tõenäoliselt pole Williamsi hüppeliigese olukord nii hull, et ta ei saaks turniiri jätkata.

Tänu laitmatule mängule oma pallingul (esimeselt servilt võidetud punkte koguni 92%!) alistas Elina Svitolina (Ukraina, 5) Madison Keysi (USA, 10) 7:5, 6:4. Mõlemas setis murdis Svitolina korra vastase pallingu ning nii üllatav kui see ka ei tundu – Keysil polnud isegi ühtki murdepalli! Nii ei saagi mängu võita, aga ameeriklanna peamine murekoht oli ikkagi ohtrad lihtvead. Neid ta tegi 40 Svitolina 13 vastu. Nii ei aidanud Keysi äralöökide paremus 32:10. Vaatamata sellele, et Svitolina tegi vähe äralööke, suutis ta oma servil alati mängu kontrollida.