fbpx
Close

Ootamatu: Novak Djokovic loobus õlavigastuse tõttu

Kurb: Novak Djokovic pidi turniiri katkestama. / Foto: AP/Scanpix

Isegi eksperdid ei olnud aru saanud, et õlavalu vaevas maailma esireketit Novak Djokovici (Serbia) US Openi algusest saadik. Nõrgematest vastastest sai ta jagu, aga Stan Wawrinka (Šveits, 23) hea mäng oli Djokovicile liiast.

Kui Djokovic pärast kahe seti kaotamist tegi kolmandas seisul 1:1 kolm lihtviga ja topeltvea ning loovutas oma pallingu, otsustas ta vastupanu lõpetada. “Arstid annavad peagi olukorrale hinnangu,” ütles Djokovic. “Olen kahe viimase nädala jooksul käinud mitu korda diagnostikas ja saanud erinevat ravi. Eks vaatame, mis saab edasi. Mängimisest hoidumine kindlasti kiirendab paranemist, aga esialgu on mul kavatsus kaasa lüüa Tokyo turniiril.” See turniir algab 30. septembril, seega on Djokovicil neli nädalat aega õlga ravida.

Kahes esimeses setis oli võitlust palju. Esimeses setis sai Wawrinka seisul 2:2 murde kätte ja sellest piisas. Teises setis juhtis Djokovic 4:1, kuid seisul 4:2 alustas maailma esireket pallingugeimi kahe topeltveaga ja kaotas selle. Teise murde tegi Wawrinka seisul 5:5. Djokovic tegi talle mitte omaselt 35 lihtviga ja lõi ainult kaks ässa. On ju selge, et õlavigastus segab kõige rohkem just servimist.

Stanislas Wawrinka mängis suurepäraselt. / Foto: Reuters/Scanpix

Kuid asjatundjate arvates tasub kiita ka Wawrinka suurepärast mängu. “Tundsin ennast väljakul hästi, mängisin õnnestunult,” ütles Wawrinka. “Mida edasi matš läks, seda paremini mängisin. Muidugi ma sain aru, et tal on midagi viga. Kuid keskendusin ainult enda mängule, sest teadsin väga hästi, et ta suudab tihti sellisest olukorrast välja tulla.” Wawrinka lisas, et muidugi ta ei rõõmusta Djokovici loobumise üle, kuid võib rahul olla enda mängutasemega.

Huvitav on see, et kui Djokovic ja Wawrinka on omavahel kohtunud veerandsada korda (serblane juhib 19:6), siis viimati olid nad vastamisi siinsamas US Openil kolm aastat tagasi. Tookord juhtus see finaalis ja Wawrinka võitis neljas setis. Djokovic ütles pressikonverentsil, et ta pole maha matnud eesmärki saada maailma kõige edukamaks tennisistiks slämmivõitude arvu poolest. “Usutavasti on mul ees veel pikk tee,” ütles Djokovic. “Ma ise loodan mängida veel mitu aastat. Praegu ma ei näe nurga taga oma karjääri lõppu. Tähtis on hoida oma keha ja vaim valmis eelkõige suurturniirideks, mis on meie spordialal kõige tähtsamad.”

Wawrinka kohtub nüüd Daniil Medvedeviga (Venemaa, 5), kes oli Djokovici üllatanud Cincinnati turniiri poolfinaalis. Seega jäi serblasele revanšivõimalus ära. Venelane tundub US Openil siiski pisut väsinud, sest ta mängis enne seda augustis kolm turniiri järjest finaalini (kaks kaotas, kolmanda võitis) ning Medvedevit kimbutasid krambid juba 2. ringi kohtumises Boliivia tennisisti Hugo Dellieniga. Möödunud ööl sai Medvedev neljas setis jagu suurüllataja Dominik Köpferist (Saksamaa), kuigi esimese seti venelane kaotas.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top