Hubert Hurkacz katkestas Nick Kyrgiose võiduseeria

– Hubert Hurkacz / Foto: EPA/Scanpix

Hubert Hurkacz (Poola, 8) pani Montreali turniiri veerandfinaalis punkti Nick Kyrgiose (Austraalia) võiduseeriale, kui alistas vastase 7:6, 6:7, 6:1.

Kyrgios oli võitnud järjest 9 mängu, kuus Washingtonis tiitlit võites ja kolm Montrealis veerandfinaali jõudes. Kui lisada Washingtonile eelnenud Wimbledoni turniir, oli Kyrgios võitnud viimasest 16st mängust 15 ja selle seeria jooksul alistanud kolm maailma esiviisiku meest – Daniil Medvedevi, Rafael Nadali (loobumisvõit) ja Stefanos Tsitsipase.

Tänane kohtumine oli servimängu klassika. Kaks esimest tie-break setti kestsid kokku 79 minutit ehk siis iga geim (nende hulgas kaks tie-break’i) keskmiselt kolm minutit. Kui lugeda, et geimide vahel on keskmiselt minut (pooltevahetuse korral kulub eelmise geimi viimasest kuni järgmise geimi esimese löögini ca 1,5 minutit, ilma pooltevahetuseta ca 25-30 sekundit), kestsid geimid keskmiselt kaks minutit. Enamik punkte kestis 1-3 lööki, aga et mitmed geimid läksid ka pikemaks (8-12 punkti), veniski keskmine kahe minuti peale. Ühtki murret kahes esimeses setis ei nähtud, aga murdepalle oli – Kyrgiosel 6 ja Hurkaczil 3.

Siis aga võttis Hurkacz otsustava seti eel ca 7-minutilise pausi riiete vahetamiseks ja tualetis käimiseks ja millegipärast pahandas see Kyrgiost sedavõrd, et ta ei suutnud otsustavaks setiks keskenduda. Enne nii kindlalt servinud mees hakkas tegema topeltvigu ja eksis ka teistel löökidel. Seisul 0:3 pidas Kyrgios üsna vaikse häälega pika tiraadi kohtunikule, et too lubas Hurkaczil nii pikka pausi võtta. Kyrgios kurtis, et tema lihased muutusid tuimaks ja ta ei suutnud setti vanas vaimus alustada. Aga käesurumisel pahameelt vastaste vahel ei olnud.

Hurkacz tegi selles mängus 45 äralööki ja 17 lihtviga, Kyrgios 53 äralööki ja 35 lihtviga. Äralöökidest ca 40% moodustasid ässad, mida Hurkacz lõi 20 ja Kyrgios 19. Kuid topeltvigu tegi poolakas ainult kaks ja austraallane kaheksa (neist 6 lühikeseks jäänud otsustavas setis).