fbpx
Close

Seeman ja Troost jõudsid tasavägise mängu järel Vaasas finaali

– Johannes Seeman ja Siim Troost 2020. aasta Pärnu turniiri võidu järel pallipoiste-tüdrukutega / Foto: Karmen Kärg

Johannes Seeman ja Siim Troost on tõelised paarismängu spetsialistid, sest USA-s õppimise tõttu aastas suhteliselt vähe turniire mängivad mehed on juba kolmandat korda ITF-i M15 turniiri finaalis.

Varem Pärnus (2020) turniiri võitnud ja mullu Helsingis finaali kaotanud Seeman/Troost jõudsid täna sama kaugele Vaasas. Poolfinaalis alistasid nad Soome paari Patrck Kaukovalta/Iiro Vasa 7:6, 4:6, 13:11. Huvitav, et Vasa oli ka eelmisel aastal Seeman/Troosti finaalivastane Helsingis, aga siis ta mängis oma venna Eeroga ja nad võitsid eestlasi.

Tänane poolfinaal algas murretega, mida eestlased tegid kaks ja vastased ühe. Nii said Seeman/Troost juhtima 3:1, aga soomlased viigistasid 4:4. Tie-break’is oli eestlastel settpall seisul 6:5, aga seda vastaste servil. Teise settpalli oma servil nad juba realiseerisid ja võitsid 8:6. Teise seti lõpp läks aga Seeman/Troostil käest, nad kaotasid seisul 4:2 neli geimi järjest. Kokku olid soomlased kahe seti peale teinud viis ja eestlased neli murret.

Otsustavas matši tie-break’is jäid Seeman Troost taha 0:3, kuid seisul 7:6 said esimest korda ette. Nüüd aga vastasid soomlased kolme punktiga ja omasid seisul 9:7 kaht matšpalli. Esimese päästsid Seeman/Troost oma servil ja teise tõrjel. Veel tuli võita oma servil matšpall seisul 9:10, aga nüüd saadi ette 11:10 ja teine matšpall realiseeriti seisuks 13:11.

Finaalis kohtuvad Seeman/Troost Itaalia/Šveitsi paariga Luca Giacomini/Gabriele Moghini, kes pole samuti asetatud. Varem on Giacomini ühe ITF-i turniiri (2019) paarismängus võitnud, aga Moghini pole võitnud ühtki.

scroll to top