fbpx
Close

Casper Ruud jõudis teist aastat järjest Prantsusmaa lahtiste finaali

Casper Ruud. / Foto: EPA/Scanpix

Casper Ruud (Norra, 4) võitis ootamatult kindlalt Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis Alexander Zverevi (Saksamaa, 22) 6;3, 6:4, 6:0. Pealtvaatajail ei olnud täna hea päev, sest esimese poolfinaali saatus selgus kolmanda seti algul Carlos Alcarazi vigastuse tõttu ja nüüd oli ka samaks ajaks kõik selge.

Zverevil ei olnud poolfinaalis enam särtsu alles. Ta oli erakordselt terav 1/8 finaalis bulgaarlase Grigor Dimitrovi vastu, aga siis hakkas tase alla vajuma. Veerandfinaalis veel piisas, aga maailma neljanda reketi Ruudi vastu ei olnud sellise mänguga midagi teha. Zverev ei suutnud oma servi maksma panna. Ta kaotas kuus pallingugeimi, lüües ainult kolm ässa ja võites 68% esimese servi punktidest. Tõsi, Ruud võitis veel vähem (62%), aga tal on selline kindel liivaväljaku serv, mille pealt kiiresti ei võida, aga tekitad endale tagajoonemängu ka võidad siis punkti. Seepärast võitis Ruud teiselt servilt 71% punktidest, mis näitab, et norralase puhul pole servi tugevaus vähemalt saviliival määrav.

Mängu kolmas geim oli ainus, kus Zverev murdis Ruudi pallingu, aga ta oli juba enne oma servi kaotanud ja pärast kaotas kohe veel ühe, Nii ei määranud see ajutine edu Zverevi jaoks midagi. Ruudi tõrje oli nii hea, et Zverevi pallingugeimides arenes enamasti tasavägine mäng. Sakslasel jäi agressiivsusest puudu, aga tipptaseme kohta natuke liiga rahulikus mängus oli ka tema 37 lihtviga (Ruud 19) liiast. Parim šanss oli Zverevil teises setis, kui ta seisul 2:1, sai vastase servil 40:0 edu, Kuid ka murdepallide mängimine oli täna Zverevi “kirstunael” – temal 9st 1, Ruudil 10st 6. Seega ükskõik kumma poole murdepallidest võitis Ruud 19st 14.

Väljaku intervjuus ütles Ruud, et ta ei sõitnud Pariisi mõttega kaitsta mullust tulemust. “Võtsin üks mäng korraga, aga siin ma nüüd olen,” sõnas norralane. Eelmisel aastal kaotas ta finaalis väga ühepoolses mängus Rafael Nadalile, nüüd on vastas Novak Djokovic. “Need on kaks kõige raskemat vastast. Ma ei ole ühegi slämmiturniiri finaalis olnud favoriit,” ütles Ruud, kes 2022 US Openil mängis tiitlile Alcarazi vastu.

Tegelikult on Ruudil kõigi kolme finaalipääsu puhul olnud tabeliga õnne. Tema edetabelikohaga mees võiks enne finaali kohtuda kolme TOP16 ja nende seas kahe TOP8 mängijaga. Aga mullu Roland Garrosis oli Ruudi tugevaim vastane enne finaali Hubert Hurkacz (13) ja US Openil Matteo Berrettini (14). Alles tänavu Pariisis tuli Ruudil mängida ühe esikümne mehega (Holger Rune, Taani, 6), aga teised ei kuulunud TOP20 sisse.

Optimistlik oleks oodata tasavägist finaali, kui Djokovic juhib Ruudi vastu omavahelisi mänge 4:0 ja settidega 8:0. Saviliival on ka kaks korda mängitud, seega pole aeglasem põrge norralast Djokovici vastu aidanud. Viimati kohtusid mehed suures mängus, aga mitte nii suures kui pühapäeval. Nimelt võitis Djokovic Ruudi mullu ATP finaalturniiri finaalis 7:5, 6:3.

scroll to top