fbpx
Close

Saksamaal mängitakse mai algul taas võistlustennist!

Rheinland-Pfalzi liidumaa lipp. / Foto: Pixabay

Kui eile kirjutas Tennisnet, et Patrick Mouratoglou korraldab alates 16.-17. maist viiel nädalavahetusel turniiri oma akadeemias, siis nüüd saabus uudis, et Saksamaal Rheinland-Pfalzi liidumaal alustatakse turniiri varemgi.

Tegu ei ole muidugi ATP või WTA turniiriga, kuid alates 1. maist peavad kaheksa tennisisti neljal päeval kokku 32 kohtumist. Kuna Rheinland-Pfalzi liidumaal leevendatakse Saksamaa valitsuse otsusel järgmisel nädalal koroonaviiruse pandeemiast tingitud piirangumeetmeid, siis saabki seal turniiri pidada, kui korraldajad täidavad vajalikke turvanõudeid.

Tennis.com uudises ei ole öeldud, kus täpselt võistlus peetakse, aga tegemist on ühe klubiga, mis asub Rheinland-Pfalzis. See liidumaa on Saksamaa üks läänepoolsemaid ning piirneb peamiselt Luksemburgi ja Prantsusmaaga, kuid paarikümne kilomeetri ulatuses ka Belgiaga. Võistlusel ei osale ühtki maailma esisaja mängijat, kõrgeima edetabelikohaga tennisistid on Rheinland-Pfalzi turniiril sakslased Yannick Hanfmann (143.) ja Dustin Brown (239.). Turniiri nimi on Tennis Point Exhibition Series ja tulemustele võib ka teha kihlveokontorites panuseid.

Peale selle on ka Rafael Nadali akadeemial kavas korraldada võistlusmatše oma õppeasutuse mängijate vahel ja need kantakse televisioonis üle. Lyoni ATP turniiri korraldaja Thierry Ascione, kes on ka Jo-Wilfried Tsonga treener, plaanib võistluste pidamist Lõuna-Prantsusmaal. Seega võib uskuda, et maikuus hakatakse tennist tipptasemel (Mouratoglou turniiril peaks mängima ka maailma 10. reket David Goffin) uuesti mängima, aga ATP, WTA ja ITF-i turniire enne juuli keskpaika kindlasti ei toimu.

scroll to top