fbpx
Close

Mark Lajal ei pääsenud Challengeril avaringist edasi

Mark Lajal mängimas Little Rocki Challengeril. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal mängis täna Bloomfield Hillsi (USA, Michigani osariik) Challengeril avaringi kohtumise, kus kaotas 7:6, 4:6, 4:6 Altug Celikbilekile (Türgi, 4).

Lajalil ei olnud muidugi õnne, et ta kohe neljanda asetusega mängijaga (ATP 211.) kokku läks, aga võiduvõimalusi eestlasel oli. Esimeses setis tegi kumbki mees ühe servimurde, aga tie-break’is sai Lajal seisul 2:1 kätte mõlemad vastase servipunktid ja siis enda omad ka, juhtides 6:1 ja võites 7:3.

Teises setis jäi Lajal murdega taha, ent viigistas ja seisul 4:3 oli tal kasutada üks murdepall. Kui aga see läks kaduma, võttis vastane kohe ära Lajali servi ja võitis seti. Otsustavat setti alustas Celikbilek murdega ja siis juhtis juba kahega seisul 5:2, 30:15, aga Lajal võitles ühe murde tagasi. Seisul 5:4 lõpetas türklane servigeimi siiski nulliga ja võitis mängu.

Lajal võitis ässad 6:5 ja tal oli ka parem esimese servi õnnestumisprotsent (59 vs 56%), aga eestlane võitis esimeselt servilt ainult 59% punktidest, mis on kõvakattel tema kohta vähe. Kevadistel õnnestunud turniiridel oli see protsent tavaliselt üle 70. Nüüd aga võitis just vastane 70% esimese servi punktidest. Murdepalle realiseeris Lajal 8st 3 ja Celikbilek 8st 5.

scroll to top