fbpx
Close

Sabalenka sai Bartylt revanši

Arina Sabalenka Madridi võidukarikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Arina Sabalenka (Valgevene, 5) sai Madridis Ashleigh Bartylt (Austraalia, 1) peaaegu identse tulemusega revanši kaotuse eest kaks nädalat tagasi Stuttgardi turniiri finaalis.

Stuttgardis oli Barty võitnud 6:0, 3:6, 6:3, tänases Madridi finaalis oli Sabalenka parem 6:0, 3:6, 6:4 – üks geim erinevust otsustavas setis.

Sabalenka kohta on ikka treenerid öelnud, et kui ta hoiab lihtvigade arvu teatud piirini madalana, siis ta võidab maailmas peaegu kõiki. Tänane mäng oli iseloomulik: Sabalenka lihtvigade arv settide kaupa 1 (siin võis olla ka kerge arvestusviga, mõni lihtviga läks ehk kirja sunnitud veana), 15 ja 9. Ehk siis alla 10 vea on Sabalenkale piisav seti võitmiseks.

Muidugi oli oma osa ka Bartyl, kes pärast avaseti “hävitustööd”, kus viis geimi kuuest olid üsna ühepoolsed, suutis leida teatud vastukäike. Kuid isegi ebaõnnestunud teises setis lõi Sabalenka umbes 5-6 korda punktiks Barty teise pallingu. “Olen kuulnud, et trennis harjutab Barty teist servi rohkem kui esimest. Tal on tegelikult teine palling üks paremaid maailmas, aga Sabalenka on muidugi võimas,” ütles treener Harri Neppi.

Otsustavas setis seisuni 4:4 oli Bartyl kaks murdepalli. aga Sabalenkal mitte ühtki. Ometi murdis Sabalenka seejärel austraallanna servi nulliga. Tegelikult võitis Sabalenka mängu lõpetuseks 11 punkti järjest, sest ta oli taga 3:4, 15:30.

Sabalenka lõi 9 ässa ja neist 6 kaotatud teises setis, aga samas oli esimese servi õnnestumisprotsent tal just teises setis madalam (57). Mängu kokkuvõttes lõi Sabalenka esimest servi sisse 66 ja Barty 68%, aga esimeselt servilt võitsid nad punkte vastavalt 70 ja 63%. Äralöögid jäid Sabalenka kasuks 34:18, aga lihtvigu tegi ta muidugi rohkem – 25:14.

Esimest korda võitis Sabalenka WTA 1000 turniiri ning ütlasi esimese turniiri liivaväljakul. Kahel korral on Sabalenka võitnud Wuhani turniiri, mida omal ajal klassifitseeriti Premier 5 – pole teada, kas see praegu läheks ka kirja WTA 1000 turniriina (võidu eest sai Wuhanis 900 punkti). Maailma edetabelis tõusis Sabalenka neljandaks.

scroll to top