Brit Martin ja Georg Strasch mängivad Airok Viljandi Openi finaalis

– Georg Strasch / Foto: ETL/Igor Pissarev

Tennis Europe U16 turniiril Airok Viljandi Open, on mõlema üksikmängu finaalis ka Eesti tennisist. Lõppkohtumisele pääsesid need eestlased, kes vastavalt edetabelile pididki olema meie parimad ehk tüdrukutest Brit Martin (1) ja poistest Georg Strasch (3).

Tüdrukute turniiril oli Martinile natuke keerulisem reedene veerandfinaal, kus ta alistas Odeta Panasa (Läti) 6:0, 4:6, 6:4. Tänases poolfinaalis võitis Martin Amelia Ciesielczyki (Poola) 6:2, 7:5. Teiselt tabelipoolelt jõudis finaali Laima Vladson (Leedu, 2), aga Grete Gull (4) hakkas talle kõvasti vastu. Oli väga lähedal, et finaalist saanuks eestlannade siseasi, aga Vladson siiski võitis 4:6, 7:6, 7:5. Eelmises kolmes mängus oli Vladson loovutanud vaid neli geimi…

Nagu Tennisnet kirjutas neljapäeval, oli poiste üksikmängus kindel, et vähemalt kaks eestlast saavad poolfinaali, aga said kolm, sest Strasch alistas Alexander Nordal Clauseni (Norra) 6:4, 7:6. Eesti poiste omavahelistes mängudes võitis Villem Aadamsoo Indrek Herman Raudkivi 6:1, 6:1 ja Sten Hiiesalu Denis Maijorovi 6:4, 7:6. Tänastes poolfinaalides võitis Strasch põnevas mängus Hiiesalu 6:2, 1:6, 7:5, aga Aadamsoo kaotas esimesena asetatud Artjoms Afanasjevsile (Läti) 2:6, 4:6.

Täpselt samamoodi nagu homme on kummaski üksikmängu finaalis üks eestlane, oli ka täna mõlemas paarismängu finaalis üks Eesti paar. Võita õnnestus poistel: Henry Ink/Andree Karel Kalle alistasid Afanasjevsi ja Julius Augunase (Leedu, 2) 7:5, 7:5. Ink ja Kalle, kes polnud asetatud, võitsid turniiri käigus nii esimesena kui ka teisena asetatud paari.

– Andree-Karel Kalle ja Henry Ink paarismängu võitjatena / Foto: Erakogu

Neidude finaalis aga Gull/Martin (1) kaotasid Polina Korolovale (Läti) ja Vladsonile 5:7, 2:6. Vladson on seega ainus, kes võib tulla Viljandis kahekordseks võitjaks, aga meie hoiame muidugi pöialt Martinile.

Ilmast veel nii palju, et kui sel nädalal tuli U16 turniiril leppida vihmapauside ja mai kohta väga külma ilmaga, siis järgmisel nädalal U12 Airok Viljandi Openil mängitakse vähemalt neljapäevani suvises soojuses ja kuivas.