Saar pääses Kouvolas teise ringi, Ivanov kaotas

– Karl Kiur Saar / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kouvola ITF-i M15 turniiril jõudis kahest Eesti mängijast teise ringi Karl Kiur Saar.

Saar alistas Iiro Vasa (Soome) 6:4, 6:0. Esimeses setis oli vastastikkuseid murdeid palju, seis oli veel 3:3, kuid pärast seda kaotas Saar vaid ühe geimi. Kui servi statistika oli ässade/topeltvigade ja esimese servi õnnestumisprotsendi osas üsna võrdne, siis esimeselt pallingult võitis Saar 72 ja Vasa vaid 51% punktidest. Teises ringis kohtub Saar viiendana asetatud Alexander Cozbinoviga (Moldova), kes ATP edetabelis asub 670. kohal ehk enam vähem samas kandis Eesti esireketi Kristjan Tammega.

Vladimir Ivanov (7) pidi aga vastu võtma Lorenzo Rottolilt (Itaalia) 2:6, 4:6. Otsustavad sündmused toimusid teise seti keskel, Ivanov päästis seisul 1:3 kaks murdepalli ja siis võitis vastase servi, ent kaks järgmist geimi, mis samuti kulgesid tasavägiselt, langesid itaallase saagiks ja seisult 5:3 ta enam võimalust käest ei andnud. Mõlemad lõid selles mängus 5 ässa, aga topeltvigu tegi Ivanov samuti viis, vastane vaid ühe. Otsustav näitaja oli selles mängus hoopis teise servi punktid – Rottoli 53% ja Ivanov ainult 17% (23st 4).

Meenutame, et Kouvola turniiri paarismängus jätkavad nii Ivanov, Saar kui ka Johannes Seeman, kuid veerandfinaalid peetakse alles homme.