Kristjan Tamm langes Bosnias välja

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kristjan Tamm kaotas Kiseljaki ITF-i M25 turniiril avaringis Rrezart Cungule (Montenegro) 3:6, 4:6.

Kaotus endast edetabelis tagapool (Cungu on ATP 1706. reket) asuvale mängijale oli Tammele tavalisest valusam, sest 25-tuhandelisel turniiril on mängus suuremad punktid ja sellega läks kaduma hea võimalus oma edetabelikohta pisut parandada.

Esimeses setis oli Tamm 3:1 ees, kui tuli sügav mõõn – eestlane kaotas seitse geimi järjest, mis tähendas Cungu edu teises setis 2:0. Tamm sai murde tagasi seisuks 3:3, aga otsustav oli teise seti seitsmes geim, kus Montenegro mees uuesti murdis. Seisul 3:5 päästis Tamm kolm matšpalli, aga oma servil tegi Cungu ikkagi mängu ära. Hämmastav oli Cungu esimese servi õnnestumisprotsent – 88. Kuigi esimeselt servilt võitis montenegrolane 73 ja Tamm 72% punktidest, sai vastane lihtsalt esimest servi rohkem lüüa ja selle arvel enam punkte teenida.

Kuna Tamm langes eile välja ka paarismängus, on tema jaoks Kiseljaki turniir läbi.