fbpx
Close

Saar, Kaul, Gorlatš ja Narmont jätkavad Liepajas kvalifikatsiooni

– Valeria Gorlatš. / Foto: Toomas Kuum

Liepajas algas kvalifikatsioonimängudega ITF-i naiste 15 000 dollari auhinnafondiga turniir, kus osaleb seitse Eesti tennisisti.

Ühtlasi on see turniir hea võimalus meie FedCupi koondise kandidaatidele saada mängupraktikat kaks nädalat enne kaalukat võistlust. Elena Malõgina pääses Eesti naistest ainsana otse põhiturniirile, ülejäänud kuus alustasid kvalifkatsioonist ja neist neli olid võidukad.

Kaks eestlannat kohtusid omavahel ja Katriin Saar (kval. 1) alistas Sofia Tšeklistova 6:3, 7:6. Väärt võidu teenis Valeria Gorlatš, kes alistas neljandana asetatud Olga Helmi (Taani, WTA 1088.) pikas mängus 6:4, 3:6, 13:11. Maria Lota Kaul (15) võitis Nika Novikova (Leedu) 6:4, 6:3 ja Helena Narmont (14) Nicole Gelleri (Läti) 7:6, 6:0. Kaotuse pidi vastu võtma Saara Orav, kes jäi alla Kajsa Rinaldo Perssonile (Rootsi, 10) 4:6, 6:7.

Otsustavas kvalifikatsiooniringis kohtuvad Saar ja Kaul omavahel ning Gorlatši vastane on Persson. Narmont mängib kolmandana asetatud Jekaterina Reingoldiga (Venemaa).

Paarismängus löövad eestlannadest kaasa Narmont/Tšeklistova ja Saar/Orav ning Malõgina koos venelanna Polina Bahmutkinaga.

scroll to top