fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit kohtub eakaaslasega, kes veel paar aastat tagasi vaevu 500 parema sekka mahtus

Anett Kontaveit Brisbane’i turniiril, kus ta oli heas hoos. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit kohtub teisipäeva hommikul kell 9 või veidi hiljem algavas mängus austraallanna Astra Sharmaga (WTA 111.), kellele korraldajad andsid põhiturniirile vabapääsme.

Kuna Sharma on Eesti tennisepublikule üsna tundmatu nimi, siis võiks ju arvata, et tegu on noore tõusva tähega. Aga tegelikult on Sharma Anettist üle kolme kuu vanem, ta on sündinud 1995. aasta septembris. Kodakondsuse järgi on Sharma austraallanna, aga päritolu üsna mitmekesine – tema isa on hindu, ema hiinlanna ja hilisem tennisist ise sündis Singapuris, kust pere peagi Lääne-Austraalia suurimasse linna Perthi kolis.

Tasapisi hakkas Sharma osalema ITF-i turniiridel, kus ta esimese võidu teenis napilt enne 20-aastaseks saamist Sharm el Sheikhis. Järgmist esikohta tuli aga oodata kaks aastat – 2017 juulis võitis Sharma turniiri Rumeenias. Kokku on Sharma võitnud seitse ITF-i turniiri, ent neist ükski pole suurema auhinnafondiga kui 25 000 dollarit.

Kui vaadata tagasi Kontaveidi karjäärile, siis tema läbis selliste võitude etapi aastatel 2011-2013 ehk palju varem. Kui 2015. aastal jõudis Anett esisajasse, siis Sharma oli alles 800. koha piirimail. Sealt kulus kaks aastat 500 parema hulka tõusuks ja veel kaks aastat esisajasse jõudmiseks – esimest korda mullu aprillis, kui Sharma jõudis Bogota WTA turniiril finaali, kus kaotas Amanda Anisimovale. Nii et ikkagi on Anetti vastane vähemalt ühe korraliku turniiri finaali jõudnud. Tugevaim mängija, keda Sharma mullu võitis, oli hiinlanna Shuai Zhang, tol hetkel WTA 50.

2019. aasta kevadine edetabelikoht andis Sharmale võimaluse pääseda suure slämmi turniiride põhitabelisse, aga ta langes avaringis välja nii Roland Garrosis, Wimbledonis kui ka US Openil. Nii langes austraallanna uuesti esisajast välja, kuid mitte kaugele. Aga ta ei oleks oma kohaga saanud Melbourne’is põhitabelisse ja seetõttu antigi Sharmale wild card.

Spordiennustaja Peep: Anett võiks võita 6:4, 6:3

Kontaveit ja Sharma omavahel kohtunud pole, sest pikka aega nad mängisid täiesti erinevatel turniiridel. On selge, et kihlveokontorid eelistavad eestlannat, näiteks ennustusportaal Paf annab Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,18 ja Sharmale 5,00. Anett võiks olla isegi veel kindlam favoriit, aga küllap kihlveokontorid teavad tema võistluspausi ja kerget reielihase valu Adelaide’i turniiril.

Spordiennustaja Peep ei saanud kahjuks möödunud ööl Kaia Kanepile tehtud panuse eest raha tagasi. “Jah, Kaia vastane osutus kõvemaks pähkliks, kui ma arvasin,” ütles Peep. “Anetti võidus võib muidugi olla üsna kindel, aga 1,18 ei ole kõrge panus. Raha võiks siiski panna koefitsiendiga 1,89 sellele, et mängitakse alla 19,5 geimi – kui Anett on vormis, siis näiteks 6:4, 6:3 võit, millest piisab, ei tohiks talle raskusi valmistada.”

Hoiame siis teisipäeva hommikul pöialt!

scroll to top