Andrea Roots pääses paarismängu veerandfinaali

Andrea Roots. / Foto: Igor Pissarev

Kuršumlijska Banja W15 turniiril, kus Grete Gull sai täna esimese võidu ITF-i profiturniiride põhitabelis, jõudis paarismängus veerandfinaali Andrea Roots.

Roots ja Karolina Krajmer (Slovakkia) alistasid avaringis Ana Giraldi Requena (Hispaania) ja Zhuoma Ni Ma (Hiina) 4:6, 7:5, 10:7. Otsustavas tie-break’is läksid Krajmer/Roots 3:0 ette ja hiljem enam kordagi vahe alla kahe punkti ei vähenenud. Krajmer on 17-aastane neiu, kes oma kolmel viimasel paarismänguturniiril on alati olnud paaris Rootsiga. Esimest korda koos mängides jõudsid nad mullu novembris Heraklioni turniiri finaali. Roots on vahepeal mänginud ka teistega, aga nüüd “leidis” kunagise paarilise uuesti üles.

Nüüd on kindel, et vähemalt üks eestlanna pääseb poolfinaali, sest veerandfinaalis on Krajmer/Rootsi vastasteks Liisa Varul ja Denise Valente (Itaalia), kes olid avaringis vabad.

Gull aga paarismängus koos Alian Zackiga (Iisrael) nii edukas polnud, kui samas peetud eelmistel turniiridel koos Anna Maria Tottrupiga, kellega nad jõudsid korra pool- ja korra veerandfinaali. Täna kaotasid Gull/Zack Daria Kuczerile (Poola) ja Vicky van de Peerile (Belgia) 0:6, 5:7. Eesti/Iisraeli paaril oli võimalus viia mäng otsustavasse tie-break’i sest nad juhtisid teises setis murdega 4:2, kuigi olid enne kaotanud kaheksa geimi järjest (0:6, 0:2). Lõpuks otsustas vastaste murre seisul 5:5.