fbpx
Close

Rooma turniir võib toimuda enne Roland Garrosi

– Rooma turniir | Foto: Unsplash

Itaalia lahtised meistrivõistlused Roomas, mis kuuluvad ATP Tour Masters 1000 ja WTA Premier 5 kategooriasse, üritatakse see aasta siiski ära pidada. Vähemalt ATP-ga läbirääkimised tunduvad heas seisus olevat.

Mais koroonaviiruse tõttu tühistatud Rooma turniir savi-liivaväljakutel peetakse suure tõenäosusega septembris. Arvestades, et Roland Garrosi turniir algab praeguste plaanide kohaselt septembri lõpus ja mõni nädal enne seda leiab aset US Open, siis Rooma turniir saaks toimuda vaid ajavahemikus 14.-27. september.

Seda plaani kinnitas Itaalia Tenniseföderatsiooni (FIT) president Angelo Binaghi intervjuus ajalehele Puntodebreak: “Meil on käimas väga viljakad arutelud ATP-ga, kelle president on meie kaasmaalane. Andrea Gaudenzi on meiega otsekontaktis, räägime temaga sageli ja varsti saame selle kohta rohkem infot jagada. Siiani on kõik konfidentsiaalne. Kui ei juhtu katastroofi, peetakse Rooma turniir septembri keskpaigas.”

Samal ajal loodab Binaghi, et turniir toimub avalikkuse juuresolekul ja mitte suletud uste taga: “Arutame valitsusega karantiini kolmandale etapile üleminekuga seotud küsimusi. Peagi kohtume ka Itaalia spordiministriga, et uurida võimalust, kuidas tennisefännid saaksid turniiri toimumispaika koguneda.”

Eelmisel aastal võidutsesid Rooma turniiri üksikmängudes Rafael Nadal ja Karolina Pliškova.

scroll to top
Inline
Inline