fbpx
Close

Noorteliigas võisteldi nädalavahetusel kõikides tasemegruppides

– Noorteliiga II võitja Ats Andre Merila ja finalist Nikita Smirnov / Foto: Facebook/Tähtvere Tennisekeskus

Lõppenud nädalavahetusel toimusid Eesti Noorteliiga turniirid kõigis kolmes liigas. Kui Noorteliiga I ja III liiga peeti Tallinnas Kadrioru Tennisekeskuses, siis II liiga Tartus Tähtvere Tennisekeskuses.

Noorteliiga I liigas tuli poistest esikohale Arthur Reinfeldt (1), kes alistas finaalis Sander Sootla 6:3. Poolfinaalis oli Reinfeldt parem Patrik Rainer Kaljulast 6:4 ja Sootla Priit Leonhard Lillest (4) 6:2. Tüdrukute poolel nautis turniirivõitu Sofia Siddique (2), kes oli esikohamatšis parem Katrina Astorist (5) 6:2. Poolfinaalid: Siddique vs Paula Puhtla (4) 6:1, Astor vs Olga Morozova (3) 6:1.

Noorteliiga II liigas võisteldi lisaks üksikmängudele ka paarismängus. Tõsi, paarismängus olid poisid-tüdrukud segamini, mis tähendas, et tabelist võis leida nii puhtalt poiste ja tüdrukute paare kui ka segapaare. Poiste üksikmängus jõudsid erinevalt muudest liigadest poolfinaali kõik neli esimese asetusega mängijat. Poolfinaalis alistas Ats Andre Merila (1) Anders Erik Bergströmi (3) 6:3 ja Nikita Smirnov (2) Kaspar Jaani (4) 6:2. Seejärel finaalis sai Merila jagu Smirnovist tulemusega 6:3. Tüdrukutest tuli esikohale favoriit Kiira Paškov (2), kellele jäi otsustavas mängus alla Miia Mihhailov (6). Poolfinaalid: Paškov vs Eleonora Roos (5) 6:1, Mihhailov vs Laura Staalfeldt (4) 6:1. Paarismängus saavutas etapivõidu paar Bergström/Smirnov, teine koht kuulus paarile Ralf Filip Kivari/Jaani.

Noorteliiga III liigas kohtusid poiste finaalis lätlastest vennad Martins ja Eriks Masals. Martins võitis selle geimigi loovutamata. Poolfinaalis oli Martins Masals parem Karl Leiusest 6:2 ja Eriks Masals Christofer Tüllist (6) 6:0. Kõik kõrge asetusega noormängijad langesid varem välja. See sõltus eelkõige sellest, mis ringis keegi neist lätlastega kokku läks. Tüdrukute seas saavutas esikoha Nadezhda Morozova (2). Finaalis alistas ta Carolina Mastepani (5) 6:1. Poolfinaalid: Morozova vs Elizaveta Astafjeva (3) 6:2, Mastepan vs Keira Tuisk 6:0.

scroll to top