fbpx
Close

Roland Garrosi direktori Guy Forget sõnul teevad nad kõik turniiri toimumiseks

– Guy Forget | Foto: AFP/Scanpix

Roland Garrosi turniiri direktor Guy Forget (endine maailma 4.reket) andis tennise väljaandele Tennis World USA intervjuu seoses prestiižse turniiriga.

Enne ilma ühegi juhtiva rahvusvahelise tenniseorganisatsiooniga (ATP; WTA, ITF) kooskõlastamata pakkusid prantslased Roland Garrosi turniiri toimumise ajaks september-oktoober. Nad suutsid siluda otsuse võimalikku negatiivset mõju ja harjutasid tennisekogukonda järk-järgult tõsiasjaga, et turniiri sügisel pidamiseks pole muud alternatiivi.

Guy Forget sõnas muuhulgas: “Avame järk-järgult tenniseklubisid Prantsusmaal. Saame valitsuselt positiivset teavet ja tuge. Lisaks näeme, et teistes riikides, näiteks Itaalias, on kõik avanemas. Arvan, et see on hea signaal, arvestades, et itaallased kuuluvad nende hulka, kes kannatasid koroonaviiruse pandeemia all kõige rohkem. Prantsusmaa tenniseföderatsiooni täitevkomitee töötab praegu koos ATP ja WTA-ga välja uut võistluskalendrit. Tennniseföderatsioon kulutas tennisekompleksi infrastruktuuri moderniseerimiseks 400 miljoit USD. Nüüdsest on meil valgustus veel neljal platsil, kokku on seega selliseid platse meil kaheksa ja seal saab mängida kuni kella 23:00-ni.”

Ühesõnaga ajab Forget kangekaelselt oma rida Roland Garrosi juhina ja selle tulemusel lükati võistluse algus 27. septembrile, kuid täielikku selgust veel pole: “Ametlikku teadet, et turniir toimub, ei ole veel tehtud. Teeme nüüd tihedat koostööd ATP, WTA ja ITF-ga, et täpselt paika panna, mis kogu tuuriga ja Roland Garrosiga enne aasta lõppu juhtub. Küsimusi on õhus endiselt palju. New Yorgi linn kannatas koroonaviiruse all palju rohkem kui Prantsusmaa. Samuti on neil organiseerimisega tohutult probleeme. Nad teevad juunis või juuli keskel teadaande, kuidas US Openiga asjad kujunevad.”

Fakt on see, et Forget nõuab Roland Garrosi kvalifikatsiooni pidamist 20.-25. septembrini, mis tekitab probleem mõnele mängijale, kes soovib osaleda ka US Openil: “Mitmed mängijad on sunnitud tõenäoliselt valima ühe neist kahest suurturniirist, kuna nad peavad enne võistlemist läbima kahenädalase karantiini.”

Vastates Twitchi isiklikul digitaalkanalil küsitlejana tegutsenud prantsuse tennisetähe Gael Monfilsi küsimusele, kinnitas ka Prantsusmaa Tenniseföderatsiooni president Bernard Giudicelli, et Roland Garros toimub nende soovide kohaselt tõepoolest septembris: “Jah, ma kinnitan teile, et Roland Garros meie nägemuse järgi toimub mugandatud kujul 27. septembrist 11. oktoobrini tõesti.”

scroll to top
Inline
Inline