fbpx
Close

Roger Federer: mõnikord ma ei suuda enam teha väljakul seda, mida tahaksin

– Roger Federer / Foto: Reuters/Scanpix

Wimbledoni turniiril veerandfinaalis välja langenud Roger Federer tunnistas, et mõnes mõttes on ta õnnelik, et nii kaugele jõudis, aga kaotuse üle ikkagi pettunud.

Loobumismõtteid kauaaegne maailma esireket ja 20-kordne slämmivõitja veel ei heieta. “Ma tõesti ei tea, kas see oli mu viimane Wimbledoni turniir,” ütles Federer. “Pean võtma paar puhkepäeva ja siis vaatama edasi. Mäng oli raske, viimased geimid sellised, kui tunned, et sa enam ei tule mängu tagasi. Ma pole harjunud olema sellises olukorras, eriti Wimbledonis,” viitas Federer 0:6 setikaotusele. Varem ei ole Federer Wimbledonis kaotanud ühtki setti 0:6 ja sel sajandil ainult ühe korra on ta mujal kaotanud 0:6 – 2008. aasta Roland Garrosis Rafael Nadalile.

“Viimased 18 kuud on olnud pikad ja rasked,” jätkas Federer. “Tundsin pettumust sel hetkel, kui kaotasin ja olen veel praegugi pettunud. Tunnen ennast väga väsinuna, võiksin kohe teha uinaku.” Vaatamata kahele põlvelõikusele ei kaalu Federer karjääri lõpetamist. “Taastumisperioodil peab sul olema eesmärk sammu kaupa. Sa ei saa mäetippu ühe hingetõmbega ronida. Wimbledon oli sel teel väga suur samm.”

Kuigi Federer ütles, et oli veerandfinaali jõudmise üle õnnelik, ei kinnitanud seda tema hääletoon ega kehakeel. “Tervikuna tunneb mu keha pärast sellist jõupingutust end hästi,” ütles Federer. “Olen rahul, et läbisin kogu protsessi, mis sisaldas kaotusi ja üritamist mängida Pariisis, Genfis, Dohas ja Halles, et olla füüsiliselt valmis Wimbledoniks. Protsess on olnud väga aeglane. Algne eesmärk oli naasta eelmise aasta Wimbledoni turniiriks (jäi koroonaviiruse tõttu ära – toim), aga vaevu sain ennast mängukorda tänavu. On olnud pikk ja raske tee.”

Lõpuks ütles ka Federer oma mängutaseme kohta, et võrreldes parima ajaga on tal palju puudu. “Minu mängus puuduvad mitmed elemendid, mis 10, 15, 20 aastat tagasi olid mulle lihtsad ja normaalsed. Praegu ei tule kõik enam nii loomulikult. Mul on väljakul palju ideid, aga mõnikord ma ei suuda teha seda, mida tahaksin,” sõnas Federer.

Olümpiamängudeks on Federer üles antud, teda ei ole loobujate nimekirjas. Tõenäoliselt ongi olümpiaturniir järgmine, kus Federer osaleb.

scroll to top