Roger Federer langes välja, 21. slämmivõit jääb endiselt vaid unistuseks

Roger Federer lahkub Wimbledonist mööda mängijate silda ja jätab rahvaga hüvasti. / Foto: Reuters/Scanpix

Üha rohkem hakkab tunduma, et Roger Federerile (Šveits, 6) jääb karjääris kirja 20 slämmiturniiri võitu, sest kui ta isegi oma lemmikturniiril Wimbledonis veerandfinaalist kaugemale ei pääsenud, siis kus veel ta võiks võita?

Ühtlasi oli Federer kolmapäevastes meeste üksikmängude veerandfinaalides kõige kindlam kaotaja, sest ta teenis Hubert Hurkaczi (Poola, 14) vastu ainult üheksa geimi – 6:3, 7:6, 6:0. Federeri šansid läksid kaduma teises setis, kus ta juhtis 4:1. Tie-break’is kaotas Federer oma pallingul kolm punkti ja nii ei aidanud ka kahe punkti võitmine Hurkaczi servil – 7:4 poolakale. Otsustavas setis olid mõned geimid pikad ja isegi Federer omas murdepalli, võib-olla oli 0:6 setikaotus liiga julm, sest nii palju kehvem Šveitsi kuulsus ei olnud. Hurkacz jäi äralöökidega peale 36:34, aga eriti suur oli poolaka paremus lihtvigade osas – ta tegi ainult 12, aga Federer 31 lihtviga.

“Minu jaoks on see eriline võit erilisel väljakul Rogeri vastu,” ütles Hurkacz. Kui poolakalt küsiti, kas ta oskas ette kujutada, et võidab Federeri sellises veenvas stiilis nii tähtsas võistluspaigas, vastas mees tagasihoidlikult: “Ilmselt mitte. Kõik need erilised saavutused, mida ta siin on suutnud läbi karjääri – selline võit on unistuse täitumine.”

Nüüd veelgi suuremaks favoriidiks tõusnud maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) sai samuti kolmes setis hakkama Marton Fucsovicsiga (Ungari), kui siin teenis kaotaja 11 geimi – 6:3, 6:4, 6:4. Ühe pallingugeimi Djokovic siiski kaotas, kui ta esimeses setis juba 5:0 juhtis.

Ülejäänud veerandfinaalid kestsid kauem ja neis alistas Denis Shapovalov (Kanada, 10) Karen Hatšanovi (Venemaa, 25) 6:4, 3:6, 5:7, 6:1, 6:4 ja Matteo Berrettini (Itaalia, 7) Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 16) 6:3, 5:7, 7:5, 6:3.

Nii jõudsid maailma esireketi kõrval poolfinaali edetabeli 9., 12 ja 18. number. Varem oli neist poolfinaali jõudnud ainult Berrettini 2019. aasta US Openil, aga finaal oleks ka talle juba uus samm. Shapovalov oli parimana jõudnud veerandfinaali 2020. aasta US Openil, aga Hurkacz polnud varem isegi 3. ringist (2019 Wimbledon) kaugemale saanud. Shapovalovil, kes kohtub Djokoviciga, on vähem võimalusi, aga Berrettinist või Hurkaczist saab slämmiturniiri uus finalist.