fbpx
Close

Rein Sander 28.05.1938 – 11.11.2023

11. novembril lahkus 85-aastasena meie seast tunnustatud tennisetreener Rein Sander, kellel on väga suur roll Eesti noortekoondiste edus 1960ndatel ja 70ndatel aastatel ning Tartu tenniseelu ülespuhumises majanduslikult raskel ajal.

Sander jääb Eesti tennise ajaloo annaalidesse ka noorte meistrivõistluste U18 klassi üksikmängu hõbemedalivõitjana 1956. aastal. Kuid mängijana oli tollases erakordselt tihedas konkurentsis raske läbi lüüa ning juba 21-aastasena (1959) alustas Sander tööd treenerina Tallinna Mererajooni Laste ja Noorte Spordikoolis.

Aastatel 1965 – 1977 oli Sander Eesti noortekoondise treener, kelle käe all võideti suur hulk individuaalseid ja võistkondlikke medaleid. Üks tolle aja edukamaid noormängijaid ja hilisem paljukordne Eesti täiskasvanute meister Elena Komarova (hiljem Lapimaa) oli Sanderi isiklik õpilane, samuti treenis tunnustatud juhendaja Endel Naela, kes läks ajalukku paljukordse NSV Liidu meistri Aleksander Metreveli alistajana. Hiljem treenis Sander ka Katrin Alvinit (praegu Tammaru), kes oli 1980ndate algul üks Eesti paremaid mängijaid.

Rein Sander (vasakul) Eesti noortekoondise treenerina pärast NSV Liidu võistkondlikuks meistriks tulekut Tallinnas. / Foto: arhiiv

Hiljem töötas põline tallinlane pikk aega treenerina Tartus, kui ülikoolilinna tenniseelu oli vahepeal üsna soiku jäänud, ehkki siinkohal me ei pisenda kõiki teiste Tartus töötanud treenerite pingutusi. Kindlasti on Sanderil suuri teeneid, et Tartust on praeguseks kujunenud noorte tennise lipulaev ning sealne klubi MK Tennis ja treener Martin Karis on korduvalt valitud Eesti parimaks. Võrreldes tänasega olid ka Sanderi ajal töötingimused Tartus märksa raskemad, eelkõige pärssis arengut tennise sisehalli puudumine.

Eesti Tennise Liit mälestab lugupeetud ja armastatud treenerit ning avaldab kaastunnet lahkunu omastele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top