fbpx
Close

In Memoriam: Villem Lapimaa 1952-2024

Eesti Tennise Liit ja Tennisnet teatavad sügava kurbusega, et 3. juunil 2024 lahkus ootamatu haiguse tagajärjel siitilmast Villem Lapimaa, NSV Liidu ja Eesti noortemeister, täiskasvanute meistrivõistluste medalivõitja.

1952. aasta 28. mail sündinud Lapimaa oli noorteklassis Eesti üks edukamaid mängijaid läbi aegade. Tal on erinevates vanuseklassides kolm kulda üksikmängus, aga lisaks hiilgas ta ka üleliidulisel areenil. 1968. aastal aitas Lapimaa tuua Eestile noorte võistkondlikku kuldmedalit, aga 1970. aastal tuli ta juba ise üksikmängus punaimpeeriumi meistriks. Lapimaa on seda dramaatiliselt meenutanud raamatus “Eesti Tennis 100”, kuidas treener Talvi Märja psühholoogiline abi ja öösel tööd teinud reketiparandaja Riho Maiberg ta meistriks aitasid.

Lapimaa isiklik treener oli Jüri Põldoja, samasse treeningugruppi kuulus ka Ervin Lange, hilisem NSV Liidu meistrivõistluste medaliomanik ja mitmekordne Eesti meister. Lapimaa on meenutanud, et nooremates vanuseklassides oli Lange temast taga, aga tänu teineteise utsitamisele tõusid mõlemad esile. Paraku täiskasvanute klassis Lapimaa enam Eesti meistriks ei tulnud, tema saagiks jäi hõbe- ja pronksmedaleid paarismängus. Seda teadsid konkurendid, aga ka Lapimaa ise on tunnistanud, et täiskasvanute klassi jaoks jäi tema tagakäsi liiga nõrgaks. Ja kui seda teati, kasutati ka ära.

Villem Lapimaa 1970ndate esimesel poolel. / Foto: Lembit Peegel

1970ndate keskel pani Lapimaa leivad ühte kappi Elena Komarovaga, kes siis hiljem ka Lapimaa nime kandnuna on kolme mänguliigi summas lausa 15-kordne Eesti meister. Ja Lapimaade tennisepere on olnud järjepidev – poeg Uno Lapimaa mängis edukalt ja tudeeris USA-s ning on töötanud treenerina nii Ameerikas kui Eestis. Lapimaade vanema poja Villemi tütar Marie Johanna on aga praegu üks Eesti edukamaid noormängijaid.

Nagu paljud tennisesõbrad kinnitavad, oli Villem Lapimaa legendaarne ka pärast tennisekarjääri. Tema muhedas stiilis tennisejutte on kuulnud paljud, tennisepidudel oli Villem alati seltskonna hing. Tal oli tohutu huvi Eesti tennise käekäigu vastu, ta tegi ka ajakirjale Tennis huvitavaid ettepanekuid, millistest meie tennise kitsaskohtadest võiks kirjutada. Kindlasti mäletavad nii eakaaslased kui nooremad inimesed Lapimaad andunud fännina – Eesti meeskonna Davis Cupi ja naiskonna FedCupi matšidel oli ta üks häälekamaid kaasaelajaid, kelle hüüded publikust kindlasti innustasid tänaseid koondislasi.

Eesti tennisepere on kaotanud väga hea sõbra, värvika inimese ja meisterliku mängija. Avaldame kaastunnet lahkunu omastele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top