fbpx
Close

Maileen Nuudi alustas Solarinos võidukalt

Maileen Nuudi. / Foto: Allar Hint

Maileen Nuudi mängib teist nädalat järjest Solarinos (Itaalia, Sitsiilia saar) ITF-i W25 turniiri. Eelmisel nädalal jõudis ta poolfinaali, täna tegi aga esimese sammu selle suunas.

Kaht võitu vajab Nuudi veel, et eelmist tulemust vähemalt korrata, kuid esimeses ringis sai ta 7:6, 7:6 jagu 17-aastasest itaallannast Vittoria Paganettist, kes WTA edetabelikohta ei oma, aga turniirile sai vabapääsmega (wild card).

Vaatamata tulemusele oli murdeid tegelikult palju, esimeses setis neli ja teises kuus. Murdeid tehti kogu aeg paarikaupa – üks murdis ja teine vastas samaga. Esimeses setis sai Paganetti esimese murde seisuks 4:2. Nuudi vastas ja läks omakorda murdega ette 5:4, mille peale itaallanna viigistas. Tie-break oli tasavägine seisuni 2:2, siis teenis Nuudi esimese minimurde ja läks oma teed – 7:3. Kiires lõppmängus Nuudi oma servil punkti ei kaotanud.

Teises setis olid murded nii seti algul, keskel kui ka lõpus, kui ette läks Paganetti 6:5, aga järgmises geimis päästis Nuudi kaks settpalli ja murdis tagasi – ei saanud ju “traditsiooni” jätta kasutamata. Kuid tie-break oli taas Nuudi “pidu”. Ta kaotas küll esimese punkti oma servil, aga vastas kolme minimurdega ja seisul 5:2 lõpetas mängu kahe punktiga pallingul.

Nuudi järgmine vastane selgub homme, seega tuleb eestlanna uuesti väljakule neljapäeval.

Kaks eestlannat osales ka Solarino turniiri kvalifikatsioonis. Neist Andrea Roots kaotas avaringis, aga Liisa Varul sai ühe võidu, kuid teise matši kaotas ja edasi ei pääsenud.

scroll to top