fbpx
Close

Mälumäng: kes on ainsa tennisistina võistelnud seitsmel olümpial?

Leander Paes lööb palli publikule pärast 2015. aasta Wimbledoni võitmist
segapaarismängus koos Martina Hingisega. / Foto: AP/Scanpix

Täna, 25. juulil jääb täpselt aasta Tokyo olümpiamängude alguseni ning hindu Leander Paes teatas Twitteris, et tahaks ka sellest suurvõistlusest osa võtta.

Nii ongi pealkirjas esitatud küsimusele õige vastus Leander Paes, kes seni on võistelnud tennise jaoks rekordiliselt seitsmel olümpial (1992-2016) ja nüüd sihib kaheksandat. Tokyo olümpiamängude alguseks on Paes juba 47-aastane, kuid ta mängib seni turniiridel kaasa. Indias on mees endiselt üks paremaid paarismängijaid ja võiks oma riigi esindajana kvalifitseeruda, kuid selleks peab ta maailma edetabelis olema järgmiseks kevadeks piisavalt kõrgel. Praegu on Paes maailma 72. paarismängija, kuid näiteks tema kaasmaalane Rohan Bopanna asub 45. kohal. Viimati võitis Paes slämmitiitli 2016. aastal Roland Garrosi segapaarismängus koos Martina Hingisega.

Kui keegi üldse teadis pealkirjas oleva küsimuse vastust, siis samamoodi ei pruugi enamik tennisesõpru teada, et Paes on olümpiamedaliomanik üksikmängus. See on üllatav, et 1996. aastal Atlantas saavutas Paes sellist edu üksikmängijana, milles ta pole kunagi maailma edetabelis olnud kõrgemal kohal kui 73. Teel poolfinaali alistas ta ka kolmandana asetatud Thomas Enqvisti (Rootsi) ja pronksimängus brasiillase Fernando Meligeni. Kaotuse sai Paes poolfinaalis tulevaselt olümpiavõitjalt Andre Agassilt.

Paraku pole Paes paarismängus olümpiamedalit teeninud. Kuigi ta moodustas mingil hetkel koos Mahesh Bhupathiga maailma tugevaima paari, on nende parim koht neljas Ateena 2004. aasta mängudelt. 2008. aastal Pekingis kaotasid Paes ja Bhupathi veerandfinaalis spetsiaalselt olümpiaks moodustatud paarile Roger Federer/Stanislas Wawrinka, kes lõpuks ka turniiri võitsid.

Osavõtukordade poolest on tennisistidest teisel kohal Kanada paarismänguspetsialist Daniel Nestor, kes on olümpial võistelnud kuus korda. Nestor on aga ka olümpiavõitja, ta teenis kulla koos Sebastian Lareauga 2000. aastal Sydneys.

scroll to top