fbpx
Close

Tänavuse Wimbledoni turniiri saatus selgub aprilli algul

Wimbledoni 1. väljak, mis sai mullu katuse. / Foto: EPA/Scanpix

Järgmiseks nädalaks on kokku kutsutud Wimbledoni turniiri korraldava All England Lawn Tennis Club’i (AELTC) juhtkonna erakorraline nõupidamine, et otsustada, mis saab tänavusuvisest võistlusest.

Wimbledoni turniir peaks plaani järgi algama kolme kuu pärast – kalendris määratud kuupäevad on 29. juuni – 12. juuli – ning just aprillis peaksid algama ettevalmistused, kui võistlus sel ajal toimub. Juba on teada, et AELTC keeldub tegemast otsust selle kasuks, et võistlus toimuks pealtvaatajateta. Oma avalduses märkisid korraldajad, et arutlusele tulevad edasilükkamise ja ärajäämise võimalused.

Analüütikud on peaaegu kindlad, et AELTC ei tee järgmisel nädalal otsust turniiri toimumise kohta õigel ajal, sest nad ei saa olla praeguses seisus selle võimalikkuses veendunud. Seega tulevad arvesse ikkagi vaid ärajäämine või edasilükkamine.

Kui Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused otsustati praeguse seisuga lükata septembrisse, siis Wimbledoni korraldajail ei ole nii suurt varu, sest loodusliku muru ettevalmistus nõuab sobilikku kliimat, mis on Inglismaal ikkagi vaid suvel. Wimbledonis on seni mängitud ainult päevavalguses ning õhtute pimenemine näiteks augustis seab neid uute raskuste ette. Juuni lõpus/juuli alguses on Londonis päeva pikkus keskmiselt 16,5 tundi.

scroll to top