fbpx
Close

Rafael Nadal tegi seda jälle! Mees on võitnud 12 Roland Garrosi tiitlit!

Harjumuspärane: seda karikat on Rafael Nadal hammustanud juba 12 korda.
/ Foto: Reuters/Scanpix

Suurfavoriit Rafael Nadal (Hispaania, 2) oli tänavu küll liivaväljakute hooajal tervikuna ebakindel, aga slämmiturniiril taas ei vääratanud, kui alistas Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste finaalis Dominic Thiemi (Austria, 4) 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Imelik on öelda, aga selle mängu pöördepunkt oli teise seti viimane geim, kus seti jooksul ainsa murde tegi Thiem ja võitis 7:5. Enne seda oli Nadal viies eelmises servigeimis loovutanud vaid ühe punkti, nüüd aga järsku neli korraga. Setivõit oli Thiemi jaoks vastavalt ajaloolisele terminile nagu Pyrrhose võit, mis tähendab seda, et sa võidad lahingu, aga sõja jätkamiseks on jõuvarud otsas. Täpsem oleks siiski öelda, et setikaotus vihastas Nadali, kes selle peale näitas oma tegelikku “palet” ja võitis kaks viimast setti 6:1.

Statistika oli pikka aega võrdne, aga lõpuks olid päris huvitavad numbrid: Nadal 38 äralööki ja 31 lihtviga, Thiem vastavalt 31 ja 38 ehk siis vastupidi. Mänguliselt oli tegemist sarnase stiili ja tehnikaga tennisistidega, kuid üks oli lõpuks ikkagi teisest efektiivsem. Enne mängu ütles Jim Courier, et Thiem võib võita ainult siis, kui ta suudab teha midagi enneolematut, et kuidagi halvata Nadali mängu. Seega arvavad spetsialistid, et kui Rafa saab oma sõiduvette, siis vastased võivad teha mida tahavad, aga pingutustest ei piisa.

“Jah, Thiemi ja Nadali mängustiilid on sarnased, aga vähemalt tagakäe poolelt on Nadal ikka selgelt parem,” võrdles treener Harri Neppi, miks tänane mäng niimoodi lõppes. “Teine põhjus on muidugi selles, et eelmiste päevade pikad mängud ja vihma tõttu katkenud heitlus Novak Djokoviciga küpsetasid Thiemi lihtsalt läbi. Füüsilised eeldused on tal sama head kui Nadalil, aga ta oli lihtsalt väsinum. Kaks setti jõudis joosta võidu Nadaliga, pärast enam mitte. Aga tal olnuks väga raske võita niikuinii.”

Servi puhul väärib kiitust, et vaid Thiemi üks topeltviga oli mängu ainus. Ässasid lõi austerlane 7 ja Nadal 3, esimese servi protsent Thiemil 69 ja Nadalil 73.

Siiras rõõm – mis siis, et sa oled juba palju võitnud. / Foto: Reuters/Scanpix

Nadali 12 tiitlit ühel slämmiturniiril on ikkagi number, mis seisab tunduvalt kõrgemal kui teised profiajastu saavutused. Nadal juhtis enne tänavust hooaega niigi ühe turniiri 11 võiduga seda edetabelit. Kui aga Monte Carlos ja Barcelonas jäi tal 12. esikoht saamata, siis kõige tähtsamal võistlusel sai ta selle kätte. Kokku on Nadalil nüüd 18 slämmiturniiri võitu ning Roger Federerist jääb ta veel kahega maha.

Et Thiem on praegu liivaväljakute mängija number kaks, on ehk vara välja kuulutada sest võib-olla on ka Djokovicil siin oma sõna veel öelda, ent Roland Garrosis on ta nüüd neljal viimasel hooajal pääsenud alati nelja parema hulka ja kaks korda järjest finaali.

scroll to top