Rafael Nadal saigi hakkama kolme setiga

– Rafael Nadal | Foto: Chine Nouvelle/Sipapress/Scanpix

Nagu Tennisnet reede hommikupoolikul ennustas, alistas Rafael Nadal (Hispaania, 2) Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis Diego Schwartzmani (Argentiina, 12) kolmes setis, aga mängu oli küllaga.

Seda näitab kas või fakt, et 6:3, 6:3, 7:6 lõppenud kohtumine kestis kolm tundi ja 9 minutit. Isegi üheksa geimiga piirdunud avasett vältas napilt üle tunni. Kohe algul hakkasid tekkima pikad punktid, aga tundus, et need on pigem kasulikud Schwartzmanile. Kuigi Nadal juhtis peagi 3:1, pidi favoriit hakkama üha rohkem ründama, et kiiremini pallivahetusi lõpetada. Mõnes mõttes haruldane – keegi ei taha ju Nadaliga mängida saviliival pikki punkte, aga Schwartzmanile see sobis. Argentiinlane hoidis küll seti lõpuni oma servi, aga Nadal oli edu juba saavutanud ja tüüris seti võiduni.

Teises setis oli Schwartzman oma pallingul taga 2:4, 0:40, kuid tuli keerulisest seisust julgete löökidega välja. Huvitaval kombel olid need mängu ainsad kolm murdepalli, mis Schwartman päästis, sest kokku realiseeris Nadal murdepalle 9st 6. Ütleme ette ära, et Schwartzmanil olid need numbrid 12st 3 ja paljuski siit see vahe tuligi. Teise seti lõpus juhtus aga nii, et kui Schwartzman raske geimi päästis, siis järgmises kahes geimis sai ta ainult kaks punkti. Tüüpiline Nadal – kui teda korra hammustatakse, siis hammustab kõvemini vastu.

Aga otsustavas setis see päris nii polnud. Nadal juhtis oma servil 4:2, 30:0, kuid hakkas siis üha sagedamini eksima. Schwartzman haistis võimalust ja oli seisul 5:5 Nadali servil ees 40:15. Eelmise kolme geimi jooksul vaid mõne üksiku äralöögi teinud Nadal virutas nüüd järsku kolm imelist ründelööki järjest ja ehkki Schwartzman veel jätkas võitlust, sai hispaanlane tähtsa geimi kätte. Lõplikult otsustati mäng tie-break’i kahe esimese punktiga. Schwartrzman jättis kasutamata kaks väga head passeerlöögi võimalust, Nadal noppis võrgust punkte ja sealt edasi läks 7:0 võiduni. Oligi kõik.

“Olen Diegoga palju mänginud ja ta läheb iga korraga paremaks,” kiitis Nadal vastast. “Tegin natuke ka ise vigu, kuid teadsin, et temaga on raske viimase punktini. Ta on profituuril kõige edukam servigeimide murdja.” Tõsi, Nadal jättis mainimata, et oma pallingu võitmise osas on Schwartzman ilmselt maailma TOP50 statistiliselt kõige kehvem mees.

Nadal servis ikkagi üsna hästi: 3 ässa, mitte ühtki topeltviga, esimene serv sisse 69%. Aga ta sai esimeselt pallingult 68% punktidest, mida pole palju, ent Schwartzman teenis veel vähem – 62%. Nadal võitis kindlalt ka äralöögid 38:24 ja tegi vastasest vähem lihtvigu (34:48). Kuid enne viimase seti tie-break’i ilmusid ekraanile ka sellised numbrid, et 9+ lööki kestnud pallivahetuste võitmises juhtis Schwartzman 29:28. Kuna viimases geimis olid pallivahetused üsna lühikesed, siis argentiinlane võiski selles osas napilt peale jääda.