fbpx
Close

Rafael Nadal sai ATP tuuril 1000. võidu

Rafael Nadal Pariisis pärast 1000. võitu. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Rafael Nadal 1000 võitu! Kuid ega siin midagi imestada olegi, sest mees mängib tuuril juba 17 aastat ja nii see teeb keskmiselt hooaja kohta 60 võitu, mida pole liiga palju.

Nadali juubelivõit tuli Pariisi turniiri 2. ringis väga raskes võitluses sõbra ja rahvuskaaslase Feliciano Lopezi vastu. Ehkki Lopez on juba Madridi turniiri direktor, teeb ta 39-aastaselt kaasa ka tuuril. Ilmselt oli Lopezile tänavune hooaeg ka lihtsam, sest Madridi turniir jäi ära. Nadal kaotas esimese seti, kuid teises oli Lopezist kindlam. Pariisi turniiri favoriit omas kuut murdepalli, mis jäid realiseerimata, aga oma servil ei andnud ta Lopezile üldse šanssi, sest kaotas kuues pallingugeimis vaid neli punkti. Tie-break’is oli Nadal kogu aeg ees ja võitis 7:5. Kui otsustava seti algul Nadal esimest ja viimast korda Lopezi servi murdis, oli võit 4:6, 7:6, 6:4 tõsiasi.

Nadalist rohkem on ATP tuuril võite teeninud kolm meest – Jimmy Connors 1274, Roger Federer 1242 ja Ivan Lendl 1068. Võib uskuda, et Federer möödub Connorsist ja Nadal Lendlist, aga kui kiiresti see juhtub, sõltub üsna palju ka koroonaviiruse olukorrast maailmas.

Nadal ütles, et ümmargune arv iseenesest ei tähenda suurt midagi, kuid näitab tema edukust. “Sellise arvu võitudeni jõudmine tõestab, et olen nii mõndagi teinud hästi,” ütles Nadal. “Mul on hea meel, et saan ka 34-aastaselt mängida kõrgel tasemel. Mul on olnud karjääris tagasilööke vigastuste näol.”

scroll to top