Glinka ja Ivanov Pärnu Paf Openil audis

– Vladimir Ivanov ja Eric Vanshelboim mängu eel / Foto: Toomas Kuum

Pärnus ITF-i turniiril (M15) Paf Open selguvad neljapäeval üksikmängu veerandfinalistid. Neli Eesti tennisisti asusid püüdma kohta kaheksa tugevama hulgas.

Esimestena tulid platsile Vladmir Ivanov ja Daniil Glinka. Kui Ivanov oli oma mängus väikest viisi soosik, siis Glinkal oli raskem takistus ületada. Ivanov kohtus Ukrainat esindava Eric Vanshelboimiga (ATP 746.). Kui Ivanovi ITF-i turniirivõidud pärinevad aastate tagusest perioodist, siis Vanshelboimi kontos on üks esikoht eelmisest aastast.

Vanshelboimi mängu iseloomustas hea kaitsemäng ja ettearvamatu tagakäe löök, mis valmistas Ivanovile palju tuska. Kaetuna oli see raskesti loetav ja lõikena jäi ebamugavalt madalaks, mida polnud Ivanovil kerge rünnata. Esimeses setis suutis meie mängija närvilistest olukordadest siiski paremini välja tulla ja kaks servimurret vastase ühe vastu tõid setivõidu Ivanovile tulemusega 7:5.

Teises setis jäi Ivanov kahe murdega ja 1:5 taha. Ebaühtlase mängu juures suutis Ivanov siiski jõuda ühe geimi kaugusele (4:5) pareerides seejuures vastase neli settpalli. Paraku sellest ei piisanud, ukrainlase kindel servigeim lõpus seadis viigi tabloole – 6:4 talle. Ivanovile sai saatuslikuks kehv murdepallide realiseerimine, tervelt kuus tükki jäi tal ära kasutamata.

Otsustav sett algas Ivanovile halvasti, kordus sama, mis teises setis, et Ivanov ei suutnud jätkuvalt mitmeid murdepalle realiseerida. Kuigi Ivanov tuli suure vaevaga kaotusseisust 0:2 ja 1:3 välja, viigistades geimide seisu 3:3-le, ei piisanud sellest mängu käiku murrangu toomiseks. Mäng oli ülimalt närviline ja otsustavatel hetkedel oli vastane lihtsalt kindlam. Määravaks sai Ivanovi pallingu kaotus seitsmendas geimis, kus jäi kasutamata ka kolm geimpalli. Nii kuulus raske võit Vanshelboimile tulemusega 5:7, 6:4, 6:4.

Daniil Glinka kohtus viiendana asetatud hollandlase Mick Veldheeriga (ATP 524.). Glinkal õnnestus avasetis tänu servimurdele juhtima asuda 5:2, ent seejärel läks tasapisi kontroll Veldheeri kätte. Glinka oli korra kahe punkti kaugusel setivõidust, ent sellega asi piirdus. Sett hollandlasele 7:6(3). Teise seti alguses vahetasid mõlemad servimurde, mille järel hoiti oma pallingut kuni kiire lõppmänguni. Taas kord lasi Glinka vastase kiires lõppmängus eest ära ja nii läks ka teine sett napilt Veldheerile 7:6(4).

Seega jäid veel ainsana koha eest veerandfinaalis võitlema omavahel Mattias Siimar ja Kristjan Tamm.