Zopp ja Raisma ei täiendanud võidukate eestlaste nimekirja

– Kenneth Raisma / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kolmapäeval pärastlõunal tulid Pärnu Paf Openil eestlastest viimastena platsile Jürgen Zopp ja Kenneth Raisma. Mõlemale polnud tabeli loos armuline ja seetõttu oli ette arvata, et lihtne neil ei saa olema.

Jürgen Zopp (ATP 549.) kohtus Läti tulevikulootuse Karlis Ozolinšiga (ATP 1089.). Juunioride maailma edetabelis 9-ndat positsiooni omav Ozolinš võitis teatavasti Zoppi Merko Cupil. Kuna tegemist oli siiski sõpruskohtumise ühe osaga, siis seekordne vastasseis oli kindlasti representatiivsem.

Esimene sett möödus enam-jaolt Zoppi dikteerimisel, tal õnnestus neljandas geimis murda lätlase palling ja enam ta seda edu käest ei andnud – 6:3. Zopp servis kindlamalt ja suurim vahe oli teiselt servilt võidetud punktides (67%-36%). Zopp realiseeris neljast murdepallist ühe, samas kui Ozolinšil need sootuks puudusid. Kuid juba esimese seti kahes viimases oma servigeimis leidis lätlane mängurütmi ja võis arvata, et teises setis läheb võitlus tihedamaks. Vastupidiselt avasetile teenis lätlane nüüd suure hulga murdepalle (9) eestlase kolme vastu. Vaatamata nende suurele hulgale sai murdega hakkama vaid korra just lätlane, millest piisas teise seti võitmiseks – 6:3.

Otsustavas setis püüdis Zopp olla aktiivsem, ent Ozolinši mängukindluse murdmiseks sellest ei piisanud. Jäädes 1:3 kaotusseisu, suutis Zopp võita kaks ülirasket geimi ning korraks juba näiski, et mängu käiku võib tulla pööre. Paraku enda vigade tõttu, eelkõige seitsmendas geimis, kaldus initsiatiiv taas Ozolinši poole ning otsustav sett temale 6:4. Zopp jäi positsioonivõitluses liiga kaugele tagajoonest, mistõttu oli tagajoone lähedal püsinud Ozolinšil palju aega pallideni jõudmiseks ja kontrarünnakuteks. Erinevalt mängu esimesest poolest, kaldus edaspidi teiselt servilt võidetud punktide paremus märkimisväärselt lätlase kasuks.

Kenneth Raisma (ATP 952.) läks kohe vastamisi esimesena asetatud soomlase Patrik Niklas-Salmineniga (ATP 436.). Kuigi paberil oli Niklas-Salminen favoriit, siis arvestades tema viimaste kuude etteasteid ning Raisma paranevat mänguvormi, polnud asi sugugi nii selge. Omavahel oldi kohtutud kunagi juunioride klassis (2013). Aasta vanem Niklas-Salminen oli toona võidukas.

Mängupilt ja ka mängu käik avasetis näitasid Raisma väikest ülekaalu. Kahjuks ei realiseerunud see tulemuses. Kui Raismal oli terve seti peale kasutada kuus murdepalli, siis Niklas-Salminenil polnud neid ühtegi. Seti võitis hoopis soomlane, kes suutis selle venitada kiiresse lõppmängu, kus Raisma patustas muuhulgas kahe topeltveaga – 7:6(3).

Teine sett sarnanes natuke Zopp-Ozolinši otsustava setiga. Raisma suutis küll 1:3 kaotusseisust suure vaevaga välja rabeleda, kuid peagi leidis end taas kaotusseisust (4:4 seis oli samuti käeulatuses), millest enam ei toibunud. Võit Niklas-Salminenile 7:6(3), 6:3. Raismale sai saatuslikuks väga madal murdepallide realiseerimine (9-st 1!) ja kaheksa topeltviga üheksa ässa juures.

Seega mängib homsetes teise ringi kohtumistes neli Eesti tennisisti: Daniil Glinka, Kristjan Tamm, Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar. Neist vähemalt üks jõuab kindlasti veerandfinaali, sest Tamm ja Siimar kohtuvad omavahel.

Ajakava leiad siit. Väljakul nr. 3 toimuvatest mängudest teeb ülekande Delfi TV.