Markus Mölder sai veel ühe hea võidu

Markus Mölder. / Foto: Igor Pissarev

Markus Mölder on nüüd kahe ITF-i M15 turniiri jooksul võitnud kaht maailma edetabelis TOP500 lähistel paiknevat mängijat ja üht endist TOP150 meest.

Täna alistas Mölder Dubrovniki turniiri avaringis kolmandana asetatud Luka Mikruti (Horvaatia, ATP 542.) 6:4, 3:6, 7:5. Kuna Mikrut on alles 20-aastane ja mängis kodumaal, on Mölderi võit veelgi hinnatavam.

Esimest setti alustas Mölder murdega, aga vastane sai selle neljandas geimis tagasi. Otsustav geim mängiti seisul 4:4, kus Mölder tõrjel võitis ja siis oma servi hoidis. Teises setis hoiti servi kindlamini, kuid ainsa murde tegi Mikrut seisul 4:3. Otsustavas setis läks Mölder kaks korda murdega ette. Seisul 5:3, 40:15 oli tal oma servil kasutada kaks matšpalli, aga vastane võitis selle geimi ja murded olid taas viigis. Kuid seisul 6:5 sai Mölder taas kätte seisu 40:15 ja seda vastase servil. Seekord kasutas ta ära kohe murdepalli ja mängu kolmanda matšpalli.

Mäng oli statistiliselt ülimalt võrdne, näiteks punkte võitsid mõlemad mehed 99 ja esimeselt servilt said mõlemad 61st punktist 44 (72%). Aga kuna punktide poolest kellelgi paremust ei olnud, siis ei saagi väga otsida, milles oli Mölder üle. Pisut parem oli eestlane murdepallide realiseerimises (vastavalt 11st 5 ja vastasel 12st 4), mis võib-olla napilt mängu otsustaski.

Teises ringis kohtub Mölder Sean Hessiga (Argentiina, ATP 969.). Tegemist on 23-aastase tennisistiga, kes pole ühtki ITF-i turniiri võitnud. Sel hooajal üldse esimest korda mängib Hess väljaspool Lõuna-Ameerikat, kuid ka kodumandril tal silmapaistvaid tulemusi kirjas pole.