Kaotusseisu jäänud Novak Djokovic loovutas kolmes viimases setis vaid ühe geimi

Novak Djokovic. / Foto: EPA/Scanpix

Omapärase tulemusega mängu alistas maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) 19-aastase itaallase Lorenzo Musetti 6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0, loobumine.

Lõpus vaevas juba Musettit ka kubemelihase vigastus, aga see enam ei lugenud, sest Djokovic oli toonud mängu totaalse pöörde, kust väljapääsu enam ei olnud. Samas oli üllatav, et otsustavatel hetkedel tavapäraselt kindel Djokovic kaotas seekord mõlemad tie-break’id ja esimese neist lausa eduseisult 4:1 (tulemus 7:9). Kaks setti olid sarnased, sest murdeid tehti vastastikku neljandas ja viiendas geimis, muul ajal mitte. Kuid esimeses setis murdis enne Djokovic ja seejärel Musetti, teises setis vastupidi.

Kui kaks setti kestsid kaks tundi ja 16 minutit, siis ülejäänud mäng napilt üle tunni. Kuigi võime öelda, et favoriit võttis lõpuks oma, oli pööre ikkagi täielik. “Musetti mängis algul väga hästi ja mitmekülgselt – andis pallile keerdeid, tegi lõikeid ja kontrollis rütmi. Alates kolmandast setist hakkas Djokovic kõvemini lööma ja raskendas Musetti vastupanu, aga siiski oli ootamatu, et itaallane varasema mängu täielikult unustas – üritas sama kõvasti vastu lüüa, aga niisuguse stiiliga ta Djokovicile vastu ei saanud. Ma ei mõista, miks ta endisest taktikast loobus, nagu juhe jooksnuks kokku,” rääkis treener Harri Neppi.

Djokovic kohtub veerandfinaalis Matteo Berrettiniga (Itaalia, 9), kes sai täna puhkepäeva, sest Roger Federer (Šveits, 8) andis talle loobumisvõidu.

Kuuenda esikümne mängijana jõudis veerandfinaali Diego Schwartzman (Argentiina, 10), kes alistas Jan-Lennard Struffi (Saksamaa) 7:6, 6:4, 7:5. Esimeses setis tuli Schwartzman välja 1:5 kaotusseisust, Struffil oli kuus settpalli ja hiljem ka üks tie-breakis, kuid seal oli juhtivam pool Schwartzman, kes võitis neljandalt settpallilt 11:9. Omakorda suutis Struff kolmandas setis viigistada 0:4 kaotusseisult, aga setti ei võitnud.

Niisiis, kui ennist kirjutas Tennisnet, et naiste üksikmängus jõudsid veerandfinaali peamiselt mängijad väljastpoolt TOP20, siis meeste turniiri ainus üllataja on maailma 46. reket Alejandro Davidovich Fokina, kelle kõrval ülejäänud kuus veerandfinalisti on esikümne mängijad. Kui edasi saab ka Rafael Nadal (Hispaania, 3), on koguni seitse esikümne meest konkurentsis – meeste slämmidel napib üllatusi nagu tavaliselt.