Mark Lajal kaotas maratonmängu

Mark Lajal mängimas Bergamos. / Foto: bergamochallenger.it

Mark Lajal kaotas Nonthaburi (Tai) Challenger 75 turniiri teises ringis Seongchang Hongile (Lõuna-Korea) 6:2, 4:6, 5:7.

Bangkoki eeslinnas Nonthaburis on praegu 32-33 kraadi sooja ja mäng venis lausa kolme tunni (täpsemalt 2:58) pikkuseks. Eriti teise seti lõpul läksid geimid pikemaks, rohkem tuli mängu võitlust ja eeldada võib, et korealane on palavusega rohkem harjunud.

Esimene sett oli Lajali jaoks rutiinne, sest oma servil tal murdepalli kaitsta ei tulnud, aga ta ise murdis kaks korda veenvalt. Sett kestis ainult 35 minutit. Teise seti algul kaotas Lajal servigeimi, aga võttis selle kohe tagasi. Seisuni 2:2 kulges mäng kiirelt, aga siis tuli Lajalil päästa kolm murdepalli ja seisul 3:3 ta lõpuks ülipika geimi järel kaotas viiendalt murdepallilt. Kuid võitlus jätkus – Eesti esireket murdis kohe tagasi, nagu oli teinud ka seti algul. Ent ta kaotas taas servigeimi, seekord 40:30 eduseisust. Veelkorra seisul 4:5 oli Lajalil murdepall, aga kolmandat korda ta kaotatut tagasi ei teinud.

Otsustavas setis oli pikk geim neljas, kus Lajalil jäi kaks murdepalli kasutamata, ent sellest polnud häda, sest järgmisel katsel ta murdis päris kiirelt ja juhtis 4:2. Ent korealane vastas nulliga servimurdega ja taas oli kõik viigis. Kohtumise viimases kahes geimis oli kummalgi üks murdepall, aga Hong kasutas võimaluse ära seisuks 6:5, kuid Lajal mitte. Kohtumises mängiti 208 punkti, mis jagunesid mõlemale võrdselt 104:104. Murdepalle realiseeris Lajal 14st 5 ja Hong 12st 5. Kuid just otsustava seti murded olid erinevad: Lajal 6st 1, Hong 2st 2,

Kui Lajal oli esimese ringi mängus vastasest parem eelkõige teise servi punktide võitmises, siis täna läks vastupidi. Esimeselt servilt võitis Lajal 70 ja Hong ainult 56% punktidest, kuid teiselt servilt vastavalt 29 ja 58%. Oma osa oli ka selles, et Lajal tegi rohkem topeltvigu (6 vs 1), aga ta võitis ässad 7:5. Võiks ka märkida veel sellise statistika, et Lajali servil mängiti 111 ja Hongi servil 97 punkti, aga servigeimid väsitavad alati rohkem ja need olid eestlasel keskmiselt pikemad.